Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zawahiri
15.09.2010 15:02

Al-Kaida znów wzywa do zamachów

Ajman al-Zawahiri krytykuje rząd Pakistanu za "napełnianie dolarami swoich kont w bankach".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/DPA)

Ajman al-Zawahiri, zajmujący drugą najwyższą pozycję w hierarchii Al-Kaidze, oskarżył rząd Pakistanu o nieudolność w przezwyciężaniu skutków katastrofalnej powodzi i wezwał Pakistańczyków do wzniecenia rewolty.

Na zdjęciu Ajman al-Zawahiri podczas wystąpienia 10 marca 2007

Zawahiri, który według przypuszczeń ukrywa się na górskim pograniczu pakistańsko-afgańskim, nagrał trwające 44 minut przemówienie z okazji dziewiątej rocznicy zamachów terrorystycznych w USA 11 września 2001 roku.

_ - Główną troską klasy panującej w rządzie i armii Pakistanu jest napełnianie dolarami swych kont w bankach krajowych i zagranicznych, a jeśli o nich chodzi, to uważają, że Pakistan i jego naród mogą sobie pójść do piekła _ - zaznaczył.

Niedawne powodzie uśmierciły w Pakistanie ponad 1700 ludzi, zmusiły miliony innych do opuszczenia własnych domów i spowodowały straty materialne, szacowane na 43 mld dolarów.

Wystąpienie Zawahiriego, zatytułowane _ Zwycięska Umma udaremniona krucjata: dziewięć lat po rozpoczęciu kampanii krzyżowców _, umieszczono na administrowanej przez islamistów stronie internetowej.

Wiceszef Al-Kaidy wezwał pakistańskich oraz tureckich muzułmanów do buntów przeciwko rządom, które zaangażowały się zbrojnie w Afganistanie.

_ - Muzułmański naród Turcji musi podjąć konfrontację z postępowaniem jego rządu, który uczestniczy w kampanii zabijania muzułmanów w Afganistanie. To samo dotyczy rządu Pakistanu _ - podkreślił Zawahiri.

Tagi: zawahiri, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz