Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Algieria: Atak lotniczy na islamistów przetrzymujących zakładników

0
Podziel się

Dwa algierskie śmigłowce zaatakowały kompleks gazowy we wschodniej Algierii, gdzie islamiści od środy przetrzymują kilkudziesięciu zakładników, w tym obcokrajowców.

Algieria: Atak lotniczy na islamistów przetrzymujących zakładników
(PAP/EPA)
bDTXMafF

Dwa algierskie śmigłowce zaatakowały kompleks gazowy we wschodniej Algierii, gdzie islamiści od środy przetrzymują kilkudziesięciu zakładników, w tym obcokrajowców - poinformowała mauretańska agencja ANI, powołując się na jednego z porywaczy.

Wskutek ostrzału ranni zostali dwaj japońscy zakładnicy - podała ANI. Doniesień tych nie udało się potwierdzić z niezależnych źródeł. Według agencji Reutera mauretańska ANI utrzymuje bliskie kontakty z powiązanymi z Al-Kaidą islamistami.

W środę islamiści zaatakowali eskortowany przez algierskie siły bezpieczeństwa autobus przewożący pracowników na pole gazowe oddalone o ok. 40 km od In Amenas. W ataku zginął Brytyjczyk i Algierczyk. Później napastnicy przypuścili atak na kompleks, w tym miejsce zakwaterowania pracowników, niedaleko granicy z Libią i wzięli kilkudziesięciu zakładników, w tym obcokrajowców. Nie ustalono dotychczas liczby ani tożsamości zakładników.

bDTXMafH

Według doniesień medialnych wśród porwanych są obywatele Algierii, Wielkiej Brytanii, Japonii, USA, Francji, Holandii i Austrii. Terroryści twierdzą, że atak był reakcją na rozpoczętą 11 stycznia operację francuskich wojsk na północy Mali, kontrolowanej od wiosny przez islamistów.

Pole gazowe, na którym doszło do ataku, znajduje się kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Libią i jest eksploatowane przez trzy koncerny: algierski Sonatrach, brytyjski BP i norweski Statoil.

Czytaj więcej w Money.pl
Alarm we Francji po ataku na islamistów Francuscy żołnierze walczą z rebeliantami w Mali. Prezydent Francois Hollande ogłasza - spowodowaliśmy poważne straty po stronie wrogów.
Polacy pojadą na nową wojnę? Komunikat MSZ Polska opowiada się za przywróceniem stabilności w Mali. Wesprzemy Francuzów, którzy zaatakowali islamistów?
Algierscy islamiści wzięli 40 zakładników Amerykański Departament Stanu poinformował, że szefowa dyplomacji Hillary Clinton rozmawiała przez telefon z premierem Algierii o incydencie
bDTXMagi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)