Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
algieria
08.09.2007 12:27

Algieria: Co najmniej 16 śmiertelnych ofiar zamachu

samobójcy)

Podziel się
Dodaj komentarz

samobójcy)

8.9.Algier (PAP/Reuters) - Co najmniej szesnaście osób zginęło a ponad 20 zostało rannych w sobotę rano w samobójczym zamachu, dokonanym w porcie na wschodzie Algierii - podano w Algierze.

Celem zamachu były koszary wojskowe. Wśród zabitych aż piętnastu to żołnierze. Wielu rannych jest w bardzo ciężkim stanie; stąd liczba ofiar może okazać się jeszcze wyższa.

Wybuch miał miejsce w Dellys na wschodzie, niecałe sto kilometrów od Algieru - informują miejscowe źródła policyjne. Ataku dokonał terrorysta-samobójca, który zdetonował przed koszarami samochód z materiałami wybuchowymi.

W tej samej części kraju - w mieście Batina - przed dwoma dniami doszło do innego zamachu, w którym zginęło co najmniej 20 ludzi a 107 zostało rannych.

Ataku w Batinie dokonał zamachowiec-samobójca. Bomba eksplodowała na 45 minut przed przybyciem prezydenta Abdelaziza Boutefliki do tego miasta, oddalonego o 430 km na południowy wschód od Algieru. Władze oskarżyły o zamach islamskich radykałów.

W trwających od 1992 roku niepokojach w Algierii - które rozpoczęły się po anulowaniu przez władze w 1991 r. drugiej tury wyborów, w których zwyciężyła partia islamskich ortodoksów Islamski Front Ocalenia (FIS) - zginęło, według różnych źródeł, od 150 do 220 tysięcy ludzi, a tysiące uznaje się za zaginionych. (PAP)

hb/ tot/

1772 1677 1443 arch.

Tagi: algieria, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz