Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
algieria
18.01.2013 07:59

Algieria: Islamiści wciąż przetrzymują zakładników

Islamiści, którzy przedwczoraj zaatakowali kompleks gazowy w Algierii, wciąż przetrzymują nieznaną liczbę zakładników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/BP)

Islamiści, którzy przedwczoraj zaatakowali kompleks gazowy w Algierii, wciąż przetrzymują nieznaną liczbę zakładników - poinformowała agencja APS, powołując się na oficjalne źródła. Wcześniej podawano, że operacja uwalniana zakładników zakończyła się.

Według lokalnych źródeł z prowincji Illizi wojsko kontroluje mieszkalną część kompleksu, gdzie przetrzymywana była większość zakładników. Kontrolę nad obiektem przejęto w wyniku operacji algierskich sił specjalnych.

Jednak w innej części kompleksu, w której znajdują się instalacje gazowe, terroryści wciąż przetrzymują zakładników. Ta część, według APS, nadal otoczona jest przez wojsko.

Los zakładników jest niejasny. Oficjalne źródła, cytowane przez agencję EFE, twierdzą, że w wyniku akcji algierskich sił uwolniono 600 Algierczyków i czterech cudzoziemców. Źródła te nie podały liczby zabitych.

O tym, że podczas operacji zginęli niektórzy zakładnicy i terroryści poinformował w czwartek algierski minister komunikacji. Mówił też, że wiele osób uwolniono.

Źródło w algierskich siłach bezpieczeństwa cytowane przez agencję Reutera twierdzi, że zginęło 30 zakładników, w tym siedmiu obcokrajowców, a także co najmniej 11 porywaczy.

Islamiści z grupy o nazwie Zamaskowana Brygada utrzymują, że w wyniku operacji sił algierskich śmierć poniosło 35 cudzoziemskich zakładników i 15 bojowników.

Terroryści twierdzą, że ich atak był reakcją na rozpoczętą 11 stycznia operację francuskich wojsk na północy Mali, kontrolowanej od wiosny przez islamistów.

Czytaj więcej w Money.pl
Los porwanych zakładników wciąż niejasny Dwa algierskie śmigłowce zaatakowały dziś kompleks gazowy, gdzie islamiści przetrzymują kilkudziesięciu zakładników, w tym obcokrajowców
Atak lotniczy w Algierii. Co z zakładnikami? Dwa algierskie śmigłowce zaatakowały kompleks gazowy we wschodniej Algierii, gdzie islamiści od środy przetrzymują kilkudziesięciu zakładników, w tym obcokrajowców.
Próbowali uwolnić zakładników. 30 osób zgięło Wśród zabitych zakładników było ośmiu Algierczyków, dwóch Japończyków, dwóch Brytyjczyków oraz jeden obywatel Francji. Narodowość pozostałych ofiar nie jest znana.
Tagi: algieria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz