Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Algieria: Islamiści wciąż przetrzymują zakładników

0
Podziel się

Islamiści, którzy przedwczoraj zaatakowali kompleks gazowy w Algierii, wciąż przetrzymują nieznaną liczbę zakładników.

Algieria: Islamiści wciąż przetrzymują zakładników
(PAP/EPA/BP)
bDIzfQgl

Islamiści, którzy przedwczoraj zaatakowali kompleks gazowy w Algierii, wciąż przetrzymują nieznaną liczbę zakładników - poinformowała agencja APS, powołując się na oficjalne źródła. Wcześniej podawano, że operacja uwalniana zakładników zakończyła się.

Według lokalnych źródeł z prowincji Illizi wojsko kontroluje mieszkalną część kompleksu, gdzie przetrzymywana była większość zakładników. Kontrolę nad obiektem przejęto w wyniku operacji algierskich sił specjalnych.

Jednak w innej części kompleksu, w której znajdują się instalacje gazowe, terroryści wciąż przetrzymują zakładników. Ta część, według APS, nadal otoczona jest przez wojsko.

bDIzfQgn

Los zakładników jest niejasny. Oficjalne źródła, cytowane przez agencję EFE, twierdzą, że w wyniku akcji algierskich sił uwolniono 600 Algierczyków i czterech cudzoziemców. Źródła te nie podały liczby zabitych.

O tym, że podczas operacji zginęli niektórzy zakładnicy i terroryści poinformował w czwartek algierski minister komunikacji. Mówił też, że wiele osób uwolniono.

Źródło w algierskich siłach bezpieczeństwa cytowane przez agencję Reutera twierdzi, że zginęło 30 zakładników, w tym siedmiu obcokrajowców, a także co najmniej 11 porywaczy.

Islamiści z grupy o nazwie Zamaskowana Brygada utrzymują, że w wyniku operacji sił algierskich śmierć poniosło 35 cudzoziemskich zakładników i 15 bojowników.

bDIzfQgt

Terroryści twierdzą, że ich atak był reakcją na rozpoczętą 11 stycznia operację francuskich wojsk na północy Mali, kontrolowanej od wiosny przez islamistów.

Czytaj więcej w Money.pl
Los porwanych zakładników wciąż niejasny Dwa algierskie śmigłowce zaatakowały dziś kompleks gazowy, gdzie islamiści przetrzymują kilkudziesięciu zakładników, w tym obcokrajowców
Atak lotniczy w Algierii. Co z zakładnikami? Dwa algierskie śmigłowce zaatakowały kompleks gazowy we wschodniej Algierii, gdzie islamiści od środy przetrzymują kilkudziesięciu zakładników, w tym obcokrajowców.
Próbowali uwolnić zakładników. 30 osób zgięło Wśród zabitych zakładników było ośmiu Algierczyków, dwóch Japończyków, dwóch Brytyjczyków oraz jeden obywatel Francji. Narodowość pozostałych ofiar nie jest znana.
bDIzfQgO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)