Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Algieria: Lunch w proteście przeciw obowiązkowemu postowi w ramadanie

0
Podziel się

Ok. 300 osób zjadło wspólnie lunch w sobotę w mieście Tizi Wuzu na północy
Algierii w proteście przeciw represyjnej polityce władz wobec osób, które nie chcą przestrzegać
postu podczas świętego dla muzułmanów miesiąca ramadan.

bEpXOXfp

Ok. 300 osób zjadło wspólnie lunch w sobotę w mieście Tizi Wuzu na północy Algierii w proteście przeciw represyjnej polityce władz wobec osób, które nie chcą przestrzegać postu podczas świętego dla muzułmanów miesiąca ramadan.

"Zebraliśmy się dziś, by potępić prześladowanie obywateli, którzy zgodnie z własnymi przekonaniami nie chcą przestrzegać postu" - powiedział organizator lunchu, Buaziz Ait Chebib, przewodniczący miejscowego Ruchu Separatystycznego Kabylii, regionu na północy Algierii.

Lunch jedzony demonstracyjnie przed zapadnięciem zmroku, gdy poszczący muzułmanie mogą zjeść swój pierwszy posiłek, miał miejsce w głównym mieście Kabylii, Tizi Wuzu, oddalonym o ok. 100 km od stolicy kraju, Algieru.

bEpXOXfr

Powodem do zorganizowania protestacyjnego lunchu był incydent z ubiegłego tygodnia, gdy siły bezpieczeństwa w Kabylii zatrzymały do wyjaśnienia trzy osoby, które w porze postu spożywały posiłek w miejscu publicznym.

W niektórych krajach północnej Afryki osoby nieprzestrzegające postu w ramadanie mogą nawet trafić do więzienia. W ostatnich latach mieszkańcom Kabylii, którzy nie pościli, stawiane były zarzuty "działania przeciw islamowi". (PAP)

akl/

14320381

bEpXOXfS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)