Notowania

algieria
01.09.2012 16:55

Algieria walczy z islamistami. Są ofiary

Dziesięciu członków islamistycznych grup zbrojnych, w tym Al-Kaidy Islamskiego Maghrebu, zostało zabitych przez algierskie wojsko.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Dziesięciu członków islamistycznych grup zbrojnych, w tym Al-Kaidy Islamskiego Maghrebu, zostało zabitych przez algierskie wojsko w tym tygodniu w Kabylii, na północnym wschodzie Algierii - podała prasa, powołując się na ministerstwo obrony narodowej.

W szczególności, armia rozbiła jedną z grup zbrojnych należących do el-Arkam, najaktywniejszej w środkowej Algierii brygady Al-Kaidy Islamskiego Maghrebu - powiedziały źródła w ministerstwie, cytowane przez prasę.

Według dziennika _ Le Soir d'Algerie _ el-Arkam przeprowadziła w latach 2007-8 kilkanaście zamachów samobójczych.

W Algierii zbrojne grupy islamistów walczyły z rządem przez większość lat 90. Była to reakcja na anulowanie przez wojsko wyborów z grudnia 1991 roku, których pierwszą turę wygrał Muzułmański Front Ocalenia.

Jedna z tych grup, Salaficka Grupa Modlitwy i Walki, w 2007 roku zgłosiła akces do Al-Kaidy i przemianowała się na Al-Kaidę Islamskiego Maghrebu. Ugrupowanie to przyznało się do wielu akcji terrorystycznych, ataków na siły bezpieczeństwa i porwań cudzoziemców.

Tagi: algieria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz