Notowania

alkohol z czech
13.09.2012 12:29

Alkohol z Czech. Celnicy ostrzegają przed "podróbkami"

W ostatnich dniach w Republice Czeskiej na skutek spożycia alkoholu metylowego wprowadzonego do obrotu pod postacią podrabianych wódek zmarło kilkanaście osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kot2626/iStockphoto)

Izba Celna w Katowicach ostrzega przed spożywaniem podrobionego alkoholu z Czech. W ostatnich dniach w Republice Czeskiej na skutek spożycia alkoholu metylowego wprowadzonego do obrotu pod postacią podrabianych wódek zmarło kilkanaście osób.

Na stronie internetowej Izby zamieszczono zdjęcia butelek z podrobionymi wyrobami alkoholowymi bez oryginalnych czeskich znaków akcyzy. Takie butelki zawierają metanol, którego spożycie grozi śmiercią - ostrzegają celnicy.

_ - Chcemy z jednej strony ostrzec nabywców, by nie kupowali alkoholu z niewiadomych źródeł, ale też przekazaliśmy informację celnikom w całym kraju, by monitorowali sytuację _ - powiedziała w czwartek PAP rzeczniczka Izby Celnej w Katowicach Aldona Węgrzynowicz.

Do zatruć alkoholem metylowym dochodzi na terenie całej Republiki Czeskiej od prawie tygodnia. Według ostatnich informacji przekazanych polskim celnikom w wyniku spożycia alkoholu metylowego niewiadomego zmarło w Czechach już 17 osób, kilkadziesiąt osób trafiło do szpitali z objawami ciężkich zatruć.

Czeska policja powołała specjalną grupę dochodzeniową, której zadaniem jest wykrycie źródła alkoholu metylowego. Policja ostrzega przed piciem alkoholu bez banderoli w butelkach ze znakami towarowymi firm AB Style i Drak oraz spożywanie alkoholu z pojemników o pojemności sześciu litrów. Rząd Republiki Czeskiej powołał sztab kryzysowy. Minister zdrowia wprowadził zakaz sprzedaży alkoholu o mocy powyżej 30 proc. na targowiskach.

Czytaj więcej w Money.pl
Śmiertelne wypadki zwykle po alkoholu lub narkotykach Ponad połowa kierowców, którzy w zginęli w USA w wypadku drogowym, w chwili tragicznego zdarzenia była pod wpływem alkoholu, leków lub narkotyków.
Jak pić z klasą? Oto sposoby Tworzenie własnej kolekcji szlachetnych trunków może stać się źródłem wciągającej pasji. By stworzyć ekskluzywny barek, warto jednak pamiętać o kilku zasadach.
Tagi: alkohol z czech, alkohol, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz