Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Alternatywne gatunki muzyki zagoszczą na Life Festival Oświęcim

0
Podziel się:

Alternatywne gatunki muzyki zabrzmią podczas Life Festival Oświęcim, który
odbędzie się pod koniec czerwca. Największym wydarzeniem będą koncerty Erica Claptona i zespołu
Soundgarden.

Alternatywne gatunki muzyki zabrzmią podczas Life Festival Oświęcim, który odbędzie się pod koniec czerwca. Największym wydarzeniem będą koncerty Erica Claptona i zespołu Soundgarden.

Muzycy alternatywni wystąpią 26 czerwca podczas imprezy Street Life, która już po raz drugi towarzyszy oświęcimskiemu festiwalowi. W ubiegłym roku zagrali hip-hopowcy. Tym razem formuła została poszerzona o inne alternatywne gatunki muzyczne. Wystąpi duet Jamal, który łączy wpływy hip-hopu, reggae i raggamuffin, folkowo-grunge'owy wokalista Skubas, KaCeZet i Fundamenty wykonujący muzykę reggae oraz rockowa grupa Mama Selita - poinformowali w czwartek organizatorzy festiwalu.

Główna gwiazda - zespół Kaliber 44 - powstał 20 lat temu w Katowicach. Debiutancki album "Księga tajemnicza. Prolog" znalazł ponad 100 tys. nabywców. W ubiegłym roku zespół reaktywował się po 13 latach przerwy.

Impreza Street Life będzie miała charakter charytatywny. Wśród uczestników zbierane będą datki na leczenie 11-latka chorego na dystrofię mięśniową.

Pierwsza edycja oświęcimskiego festiwalu odbyła się w czerwcu 2010 roku. Wystąpił wtedy m.in. izraelski zespół reggae Hatikva 6. Do Oświęcimia przyjeżdżali także Matisyahu, James Blunt, Peter Gabriel i Sting.

Według organizatorów ideą Life Festival Oświęcim jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi, a w konsekwencji potępienie rasizmu i antysemityzmu. Przesłanie to wypływa z Oświęcimia, w którym podczas wojny Niemcy utworzyli obóz Auschwitz, symbol zagłady Żydów i Romów, a także martyrologii Polaków, obywateli sowieckich i przedstawicieli innych narodów. (PAP)

szf/ ls/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)