Notowania

ambasada
10.04.2012 22:50

Ambasada RP przeciw obrażającemu Polskę określeniu

Ambasada w Waszyngtonie domaga się od redakcji New York Timesa sprostowania sformułowania, jakoby przed II wojną światową miał w Polsce istnieć nazizm.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Picsfive/Dreamstime.com)

Ambasada w Waszyngtonie domaga się od redakcji _ New York Timesa _ sprostowania sformułowania, jakoby przed II wojną światową miał w Polsce istnieć nazizm.

W opublikowanym wczoraj artykule o zakazie wjazdu do Izraela Guntera Grassa za jego wiersz oskarżający Izrael, że jest zagrożeniem dla pokoju, autorzy przypomnieli jego powieść _ Blaszany bębenek _, pisząc, że jest ona _ alegoryczną eksploracją rozkwitu nazizmu w Niemczech i w Polsce _.

W dziś wysłanym liście do redakcji _ NYT _ ambasada zwróciła uwagę na niezgodność tego określenia z prawdą historyczną i poprosiła o natychmiastowe sprostowanie. Wcześniej przeciw temu sformułowaniu zaprotestował w liście do _ New York Timesa _ nowojorski oddział Kongresu Polonii Amerykańskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Noblista atakuje Izrael. Chce złamać tabu Niemiecki noblista Guenter Grass uważa się też za ofiarę zmasowanej kampanii medialnej.
Noblista napisał wiersz o ataku na Iran Niemiecki noblista Guenter Grass napisał wiersz, w którym ostrzega przed atakiem na Iran i krytykuje Izrael.
Tagi: ambasada, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz