Notowania

katastrofa smoleńska
18.03.2013 22:05

Ambasador RP spotkał się z gubernatorem obwodu smoleńskiego

Ambasador RP w Federacji Rosyjskiej Wojciech Zajączkowski przebywał dziś w Smoleńsku, gdzie m.in. spotkał się z gubernatorem obwodu smoleńskiego Aleksiejem Ostrowskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Wojciech Pacewicz)

Ambasador RP w Federacji Rosyjskiej Wojciech Zajączkowski przebywał dziś w Smoleńsku, gdzie m.in. spotkał się z gubernatorem obwodu smoleńskiego Aleksiejem Ostrowskim.

Służba prasowa gubernatora poinformowała, że rozmawiano o najbardziej aktualnych problemach stosunków dwustronnych, w tym o przygotowaniach do budowy pomnika na miejscu katastrofy polskiego Tu-154M z 10 kwietnia 2010 roku.

Przekazała, że strony wyraziły zadowolenie z osiągniętego poziomu współpracy między władzami regionu smoleńskiego i przedstawicielami Polski, a także opowiedziały się za dalszym umacnianiem dwustronnych kontaktów.

Wcześniej strona polska informowała, że celem wizyty Zajączkowskiego w Smoleńsku jest uzgodnienie szczegółów dotyczących obchodów trzeciej rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Na razie wiadomo tylko, że 10 kwietnia w Katyniu odbędzie się msza święta i złożenie wieńców; w Smoleńsku zostaną zapalone znicze.

Aleksiej Ostrowski, w przeszłości wieloletni deputowany do Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, z ramienia nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR), jest gubernatorem obwodu smoleńskiego od kwietnia 2012 roku.

LDPR jest najsilniejszą partią w tym regionie, a Ostrowski uchodzi za jednego z najbliższych współpracowników jej lidera Władimira Żyrinowskiego. W LDPR był odpowiedzialny za kontakty partii z zagranicą, politykę młodzieżową, relacje z mediami i partyjną propagandę. 37-letni Ostrowski jest najmłodszym gubernatorem w Federacji Rosyjskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Kto z rządu organizuje rocznicę Smoleńska? Swoje obchody organizują m.in. Prawo i Sprawiedliwość, stowarzyszenie Solidarni 2010 oraz Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego.
To już 3 lata, a śledztwo wciąż w rozsypce Za miesiąc miną trzy lata od tragicznego wypadku lotniczego, jednak do dziś nie są znane ani rezultaty śledztwa, ani termin postawienia pomnika ku czci ofiar.
Ostre słowa Jarosława Kaczyńskiego _ To budziło gniew oraz sprzeciw elit polskich przesiąkniętych klientyzmem. _
Tagi: katastrofa smoleńska, ambasador, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz