Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ameryka Łacińska protestuje przeciw Chavezowi

0
Podziel się:

Tysiące ludzi demonstrowały w piątek w Ameryce Łacińskiej przeciw
prezydentowi Wenezueli Hugo Chavezowi, zarzucając mu autorytaryzm i wtrącanie się do spraw
międzynarodowych.

Tysiące ludzi demonstrowały w piątek w Ameryce Łacińskiej przeciw prezydentowi Wenezueli Hugo Chavezowi, zarzucając mu autorytaryzm i wtrącanie się do spraw międzynarodowych.

Protesty skoordynowano przez serwisy internetowe Twitter i Facebook. Największe manifestacje odbyły się w Bogocie, Caracas i Tegucigalpie. W innych stolicach Ameryki Łacińskiej zebrały się mniejsze grupy manifestantów. Demonstrowano też w Nowym Jorku, Miami i Madrycie.

Protest w stolicy Hondurasu poprowadził pełniący urząd prezydenta Roberto Micheletti, który po przewrocie w państwie zastąpił na stanowisku Manuela Zelayę, sojusznika Chaveza.

"Jeśli polityk próbuje pozostać u władzy trzymając się dyktatora, takiego jak Chavez, to mu się to nie powiedzie" - powiedział Micheletti. "Powstrzymamy go" - dodał.

W Bogocie, gdzie w proteście wzięło udział ponad 5 tysięcy ludzi, sprzedawano m.in. koszulki z napisem "No mas Chavez" (po hiszp. "Dosyć Chaveza).

"To przez Chaveza Wenezuela i Kolumbia są wrogami. Mam nadzieję, że usłyszą nas w krajach demokratycznych" - mówiła uczestniczka kolumbijskiej manifestacji.

Zwolennicy Chaveza przeprowadzili tymczasem kontrmanifestacje w Caracas i Quito. W Ekwadorze musiała interweniować policja, aby powstrzymać od przemocy obie demonstrujące grupy. (PAP)

zab/

4689907 4689926 arch. int.

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)