Notowania

terroryzm na świecie
21.12.2010 15:13

Amerykańcy terroryści uderzą w USA?

Prokurator generalny USA Eric Holder ostrzegł przed taką ewentualnością.

Podziel się
Dodaj komentarz
(cliff1066/CC/Flickr)

Prokurator generalny Stanów Zjednoczonych Eric Holder zadeklarował swe zaniepokojenie ewentualnością zamachów terrorystycznych, podejmowanych przeciwko USA przez Amerykanów.

Osobą, którą w tym kontekście wymienił, jest muzułmański duchowny, obywatel USA Anwar al-Awlaki, ukrywający się przypuszczalnie na terytorium Jemenu.

Jak zaznaczył Holder, al-Awlaki dysponuje znajomością amerykańskich realiów, czego zwykle terrorystom brak. Dlatego trafił on wraz z szefem Al-Kaidy Osamą bin Ladenem na listę osób, które najbardziej niepokoją prokuratora generalnego.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/28/t127004.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamach;na;autobus;al;kaida;podejrzana,137,0,741001.html) Zamach na autobus. Al Kaida podejrzana

W wywiadzie dla telewizji ABC Holder oświadczył, iż zagrożenie terrorystyczne jest rzeczywiste i stałe. Wyraził swe zaniepokojenie możliwością zlekceważenia przez władze sygnału szykującego się zamachu.

Amerykanie powinni być przygotowani na _ potencjalnie złe wiadomości _ - podkreślił prokurator generalny, który w systemie władzy w USA jest równocześnie ministrem sprawiedliwości.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t125313.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejne;ostrzezenia;przed;zamachami;al;kaidy,202,0,737482.html) Kolejne ostrzeżenia przed zamachami Al Kaidy Interpol otrzymał sygnały z Bagdadu o planowanych akcjach w USA i Europie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t125229.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/za;zamachami;w;szwecji;stoi;al;kaida;to;nasz;brat,90,0,733786.html) Za zamachami w Szwecji stoi Al Kaida. _ To nasz brat _ Islamiści opublikowali dane zamachowca: - _ Dokonał aktu męczeństwa. _
Tagi: terroryzm na świecie, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz