Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
14.05.2010 06:10

Amerykanie niezadowoleni z Obamy

Wzrasta poparcie dla Partii Republikańskiej. Za sześć miesięcy wybory do Kongresu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W USA wzrasta poparcie dla Partii Republikańskiej (GOP), co rokuje jej sukcesy w tegorocznych wyborach do Kongresu, które odbędą się za niecałe sześć miesięcy - wynika z najnowszego sondażu _ Wall Street Journal _ i telewizji NBC News.

Do obozu Republikanów przechodzi coraz więcej grup elektoratu, które w wyborach w 2006 i 2008 r. poparły Demokratów, jak wyborcy niezależni, kobiety mieszkające w suburbiach, emeryci oraz mieszkańcy wsi i małych miasteczek.

38 procent niezależnych woli obecnie, by Republikanie odzyskali większość w Kongresie, podczas gdy tylko 30 procent opowiada się za tym, by nadal dominowali tam Demokraci. W wyborach 2006 r. było odwrotnie - niezależni w większości poparli Demokratów i zdobyli oni wtedy większość na Kapitolu.

Podobnie z emerytami, z których cztery lata temu zdecydowana większość poparła Demokratów; obecnie proporcje są odwrotne.

Z sondażu wynika, że wzrost poparcia Republikanie zawdzięczają głównie nie temu, że wyborcom podoba się ich program, tylko opozycji wobec Demokratów i prezydenta Obamy.

Spośród tych, którzy wolą, by kontrolę w Kongresie przejęła GOP, aż 64 procent wyraża te preferencje dlatego, że sprzeciwia się polityce Obamy i jego partii. Tylko 31 procent popiera politykę Republikanów.

Tagi: usa, demokraci, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz