Notowania

wiadomości
10.06.2010 18:12

Amerykanie podwyższają opłaty dla cudzoziemców

Sa one pobierane od osób wyrabiających dokumenty imigracyjne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Eric Beato/CC/Flickr)

*Chodzi o opłaty wymagane od obcokrajowców starających się o rozmaite dokumenty imigracyjne. Nie podrożeje tylko paszport USA. *

Jak powiedział Alejandro Mayorkas, dyrektor Służb Obywatelstwa i Imigracji (CIS), federalnej agencji zajmującej się rozpatrywaniem wniosków o stały pobyt i obywatelstwo w USA, podwyżka jest konieczna z powodu trudności budżetowych państwa.

Opłaty za tzw. zieloną kartę, czyli dokument uprawniający do stałego pobytu w USA, wzrosną z 930 do 985 dolarów. Opłaty wymagane przy podaniach o pozwolenie na pracę podwyższa się z 340 do 380 dolarów. Za pobranie odcisków palców, wymaganych w rozmaitych biometrycznych dokumentach imigracyjnych, będzie się teraz płacić 85 dolarów, zamiast poprzednich 80.

Wprowadza się również nową opłatę - 6230 dolarów - którą będzie się ściągać od cudzoziemców proponujących zainwestowanie w USA co najmniej 500 000 dolarów w firmy zatrudniające Amerykanów.

Nowe opłaty mają być jeszcze przedmiotem otwartej dyskusji przez najbliższe 45 dni. Wejdą w życie za kilka miesięcy, do 1 października br.

Zgodnie z obietnicą administracji prezydenta Baracka Obamy, władze nie podnoszą natomiast opłat uiszczanych przy otrzymywaniu obywatelstwa amerykańskiego, które wynoszą obecnie 595 dolarów.

Zostały one podniesione do tej kwoty w 2007 r. aż o 69 procent. Od tego czasu liczba podań o obywatelstwo znacznie spadła. Działacze organizacji na rzecz zwiększenia imigracji w USA uważają, że przyczyną tego była wysoka podwyżka.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Amerykanie zalegalizują "niewidzialną armię"? ]( http://news.money.pl/artykul/amerykanie;zalegalizuja;niewidzialna;armie,213,0,601045.html )
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz