Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Amerykańscy turyści porwani w Egipcie zostali uwolnieni

0
Podziel się:

Dwoje amerykańskich turystów porwanych w piątek na Półwyspie
Synaj przez Beduinów zostało uwolnionych.

Amerykańscy turyści porwani w Egipcie zostali uwolnieni
(Chameleons Eye/Photoshot/REPORTER)
bEUyQZCd

Dwoje amerykańskich turystów porwanych w piątek na Półwyspie Synaj przez Beduinów zostało w poniedziałek uwolnionych - podała państwowa telewizja egipska.

Egipskie władze skorzystały z pomocy lokalnych przywódców plemiennych, aby wynegocjować zwolnienie pastora i towarzyszącej mu kobiety, porwanych na południu Półwyspu Synaj. Uwolnieni znajdują się obecnie w kwaterze głównej sił bezpieczeństwa na północnym Synaju - podał ich przedstawiciel.

Amerykanie wpadli w zasadzkę urządzoną przez uzbrojonych Beduinów. Uprowadzono ich wraz z egipskim przewodnikiem w trudno dostępne góry środkowej części Synaju w proteście przeciwko uwięzieniu wuja jednego z porywaczy.

bEUyQZCf

W ostatnich miesiącach Beduini porwali kilkoro turystów, ale błyskawicznie - często po kilku godzinach negocjacji z władzami - ich zwalniali. Beduini atakują posterunki policyjne i uprowadzają ludzi, by pokazać swoje niezadowolenie z tego, jak są traktowani przez władze w Kairze i żeby wywrzeć nacisk w sprawie uwolnienia swoich współplemieńców.

Od czasu obalenia w lutym zeszłego roku prezydenta Hosniego Mubaraka na pustynnych terenach Synaju doszło do pogorszenia się bezpieczeństwa. Czerwonomorskie wybrzeże Synaju jest popularnym celem turystycznym w Egipcie.

Czytaj więcej w Money.pl
Porwany na 10 dni. Zobacz zdjęcia jego celi Policja uwolniła uprowadzonego kilka dni temu 19-latka. Zatrzymano czterech mężczyzn zamieszanych w uprowadzenie.
Władze sabotują śledztwo. Mają dowody? Rosyjska organizacja obrońców praw człowieka Memoriał oskarżył władze Rosji o sabotowanie śledztwa w sprawie porwania i zabójstwa dziennikarki Natalii Estemirowej.
Klienci Alba Tour w kraju. Policja szuka winnych Koszt transferu turystów z Egiptu do Polski to około 600 tys. zł.
bEUyQZCG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)