Notowania

wiadomości
09.03.2012 14:35

Analitycy: przyszły tydzień przyniesie wzrosty cen paliw

W przyszłym tygodniu ceny paliw na stacjach benzynowych będą rosnąć - oceniają analitycy. Różnica między ceną benzyny a oleju napędowego będzie powoli maleć.

Podziel się
Dodaj komentarz

W przyszłym tygodniu ceny paliw na stacjach benzynowych będą rosnąć - oceniają analitycy. Różnica między ceną benzyny a oleju napędowego będzie powoli maleć.

Według portalu e-petrol.pl w przyszłym tygodniu cena benzyny bezołowiowej 95 wzrośnie do poziomu 5,64-5,75 zł za litr. Olej napędowy podrożeje do poziomu 5,66-5,77 zł za litr. Portal podkreśla, że możliwe jest w krótkim okresie czasu zrównanie cen obu podstawowych gatunków paliw. Gaz pozostanie w przedziale 2,77-2,88 zł za litr.

Portal przypomina, że tak wysokie ceny surowca są związane z konfliktem wokół irańskiego programu nuklearnego i ryzykiem ograniczenia podaży surowca. Notowania ropy Brent na giełdzie w Londynie przez cały mijający tydzień utrzymywały się powyżej poziomu 120 dolarów, sięgając 126,34 dolarów za baryłkę.

Według biura Reflex w mijającym tygodniu sytuacja na rynku detalicznym paliw wygląda tak samo, jak w poprzednich dwóch tygodniach. Benzyna bezołowiowa 95 podrożała średnio o dwa grosze na litrze - do poziomu 5,69 zł. Średnio o 1 grosz więcej płacimy za litr bezołowiowej 98 - 5,87 zł. Na niezmienionym poziomie utrzymała się średnia cena oleju napędowego - 5,77 zł. za litr.

Najbliższe dni mogą przynieść wzrost cen paliw na stacjach benzynowych średnio 3 - 4 groszy na litrze. Jednak zmiany cen benzyny mogą przewyższać zmiany cen diesla, co będzie powodowało zrównywanie cen obu paliw - zaznacza Reflex. (PAP)

mpu/ je/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz