Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ananicz polskim kandydatem na reprezentanta UE w Afganistanie

0
Podziel się

Andrzej Ananicz jest kandydatem Polski na unijnego przedstawiciela w
Afganistanie - dowiedziała się w czwartek PAP ze źródeł bliskich szefowej dyplomacji UE Catherine
Ashton.

bEhamQbp

Andrzej Ananicz jest kandydatem Polski na unijnego przedstawiciela w Afganistanie - dowiedziała się w czwartek PAP ze źródeł bliskich szefowej dyplomacji UE Catherine Ashton.

Szefowa unijnej dyplomacji powiedziała w czwartek w Londynie przy okazji międzynarodowej konferencji o Afganistanie, że Węgry, Włochy, Polska i Bułgaria zaproponowały kandydatów ze swoich krajów na nowe stanowisko wysokiego przedstawiciela UE w Afganistanie.

Ananicz to dyplomata, były szef Agencji Wywiadu, dyrektor Akademii Dyplomatycznej Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

bEhamQbr

Ashton nie podała nazwisk kandydatów. Zapowiedziała, że spotka się z nimi w przyszłym tygodniu i szybko dokona wyboru. Wysłannik Unii będzie współpracował z przedstawicielami cywilnymi ONZ i NATO - dodała.

Rzecznik MSZ Piotr Paszkowski potwierdził, że Polska zaproponowała swojego kandydata na to stanowisko, jednak - jak zastrzegł - resort na razie nie ujawnia jego nazwiska. "Jest to doświadczony polski dyplomata" - podkreślił rzecznik. Jak dodał, decyzja w sprawie wysokiego przedstawiciela UE w Afganistanie zapadnie na przełomie marca i kwietnia.

Inga Czerny (PAP)

icz/ mc/

bEhamQbS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)