Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Andrzej Duda będzie kandydatem PiS na prezydenta Krakowa

0
Podziel się

Andrzej Duda, były minister w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego,
będzie kandydatem PiS w wyborach na prezydenta Krakowa - zdecydował w poniedziałek zarząd okręgowy
partii w Krakowie.

bEgGgYER

Andrzej Duda, były minister w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, będzie kandydatem PiS w wyborach na prezydenta Krakowa - zdecydował w poniedziałek zarząd okręgowy partii w Krakowie.

Jak poinformowała rzeczniczka krakowskiego PiS Agata Tatara, zarząd poparł kandydaturę jednogłośnie. Obecnych podczas głosowania było 26 z 29 członków tego gremium; obecny na posiedzeniu Duda wyraził zgodę na kandydowanie.

Zgodnie ze statutem PiS zarząd okręgowy PiS w Krakowie poinformuje o swojej decyzji władze krajowe.

bEgGgYET

Na początku tego miesiąca Dudę na kandydata w wyborach na prezydenta Krakowa wskazał prezes PiS Jarosław Kaczyński. Odbyło się to podczas posiedzeniu komitetu wykonawczego PiS (forum spotkań władz regionalnych partii).

W kancelarii Lecha Kaczyńskiego Duda odpowiadał za sprawy prawne, w rządzie PiS był wiceministrem sprawiedliwości.

Do tej pory chęć startu w wyborach na prezydenta Krakowa zadeklarowali: kojarzony z lewicą obecny prezydent Jacek Majchrowski oraz kandydat PO, obecny wojewoda małopolski Stanisław Kracik.

W drugiej połowie miesiąca rada powiatowa SLD zdecyduje, kogo poprze w wyborach na prezydenta Krakowa. Partia - podobnie jak przed czterema laty - wesprze najpewniej obecnego prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego. Gdyby zdecydowała się wystawić własnego kandydata, w grę mogą wchodzić: europosłanka Sojuszu Joanna Senyszyn lub były senator Bogdan Podgórski.

bEgGgYEZ

PSL w tym miesiącu ma zdecydować, czy wystawi własnego kandydata. (PAP)

rgr/ mok/ gma/

bEgGgYFu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)