Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Angela Merkel spotkała się z niemieckimi piłkarzami w Gdańsku

0
Podziel się

Kanclerz Angela Merkel spotkała się w środę wieczorem w Gdańsku z niemieckimi
piłkarzami przygotowującymi się do udziału w mistrzostwach Europy. Spotkanie i kolacja odbywają się
w Dworze Oliwskim.

bCZPpmet

Kanclerz Angela Merkel spotkała się w środę wieczorem w Gdańsku z niemieckimi piłkarzami przygotowującymi się do udziału w mistrzostwach Europy. Spotkanie i kolacja odbywają się w Dworze Oliwskim.

Szefowa niemieckiego rządu wylądowała na lotnisku w Gdańsku Rębiechowie ok. 19.10, następnie kolumna pojazdów przejechała do Dworu Oliwskiego w Gdańsku Oliwie, gdzie mieszka ekipa niemiecka. Kolacja miała się rozpocząć ok. 19.40.

Podczas konferencji prasowej w środę w Gdańsku dyrektor reprezentacji Olivier Bierhoff poinformował, że Merkel spotka się z piłkarzami po ich popołudniowym treningu. Zje kolację z zawodnikami i sztabem szkoleniowym i jeszcze w środę wieczorem wróci do Niemiec.

Szefowa niemieckiego rządu znana jest z zainteresowania futbolem. Pojawia się regularnie na meczach reprezentacji.

bCZPpmev

Krzysztof Guzowski z Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu i Euro 2012 powiedział PAP, że spotkanie może potrwać ok. godziny- półtorej. "To ma być rozmowa i kolacja" - dodał. Zwrócił uwagę, że "niemiecka reprezentacja zawsze dba, aby takie wizyty miały prywatny charakter, nawet dziennikarze z Niemiec nie mogą w nich uczestniczyć".

"To zaszczyt dla zespołu i dobry znak dla nas. Kiedy usłyszałem, że przyjedzie do nas kanclerz Niemiec, bardzo mnie to ucieszyło" - powiedział na konferencji prasowej w Gdańsku obrońca reprezentacji Niemiec Per Mertesacker. Jak dodał, Merkel jest osobą o dużym poczuciu humoru. (PAP)

bls/ jra/

bCZPpmeW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)