Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Anonimowa imitacja hollywoodzkiego napisu w angielskim mieście

0
Podziel się:

W zeszłym miesiącu angielski Manchester podpisał porozumienie o
przyjaźni i współpracy z Los Angeles, ale to pobliskie miasto Oldham może się pochwalić instalacją
na poboczu drogi, która imituje słynny napis na hollywoodzkim wzgórzu - podała we wtorek BBC na
swojej stronie internetowej.

W zeszłym miesiącu angielski Manchester podpisał porozumienie o przyjaźni i współpracy z Los Angeles, ale to pobliskie miasto Oldham może się pochwalić instalacją na poboczu drogi, która imituje słynny napis na hollywoodzkim wzgórzu - podała we wtorek BBC na swojej stronie internetowej.

Na poboczu autostrady M60 niedaleko Manchesteru na północnym zachodzie Anglii można podziwiać imitację słynnego napisu "Hollywood" w Los Angeles. Wysokie prawie na metr, białe litery składają się na "Hollinwood", nawiązując do nazwy dzielnicy przemysłowej 100-tysięcznego miasta Oldham, gdzie stanął znak.

10-tysięczne Hollinwood od słynnej światowej stolicy filmu w Kalifornii dzieli ponad 8,3 tys. km. Najwyraźniej obu miast nie łączy też uwielbienie dla kina - w 2007 roku w Hollinwood zamknięto jedyną salę kinową "The Roxy".

Rzecznik rady miasta Oldham w aglomeracji manchesterskiej zapewnił, że napis "zdecydowanie nie był pomysłem rady".

Znak stanął w odległości 7,2 km od Manchesteru, który miesiąc temu podpisał porozumienie o przyjaźni z Los Angeles. Porozumienie ma na celu wspieranie rozwoju kultury, turystyki i handlu.

Słynny, wysoki na 15 metrów napis HOLLYWOOD, który pierwotnie reklamował nowe osiedle mieszkaniowe, został odsłonięty w 1923 r. na zboczu góry Lee i szybko stał się ikoną amerykańskiej kultury, przyciągając rzesze turystów.(PAP)

akl/ ro/ int.

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)