Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ansa: ewakuacja szczytu G8 w razie wstrząsów o sile 4-4,5

0
Podziel się

W przypadku wystąpienia wstrząsów sejsmicznych o sile powyżej 4-4,5 w skali
Richtera w czasie szczytu przywódców G8 w L'Aquili rozpocznie się ewakuacja jego uczestników z
koszar Gwardii Finansowej - wynika z nieoficjalnych informacji, podanych w niedzielę przez Ansę.

bEhTVFed

W przypadku wystąpienia wstrząsów sejsmicznych o sile powyżej 4-4,5 w skali Richtera w czasie szczytu przywódców G8 w L'Aquili rozpocznie się ewakuacja jego uczestników z koszar Gwardii Finansowej - wynika z nieoficjalnych informacji, podanych w niedzielę przez Ansę.

Szczyt szefów państw i rządów siedmiu najbardziej rozwiniętych krajów świata oraz Rosji, a także innych zaproszonych delegacji odbędzie się w dniach od 8 do 10 lipca.

Wcześniej włoskie media podały, że władze Włoch wraz z Obroną Cywilną opracowały plan awaryjny na wypadek silnego trzęsienia ziemi, przewidujący natychmiastowe wywiezienie prezydentów i premierów helikopterami z L'Aquili i przeniesienie obrad do Rzymu.

bEhTVFef

Według najnowszych informacji włoskiej agencji prasowej przed kilkoma dniami w L'Aquili, zniszczonej w wyniku kwietniowego trzęsienia ziemi, odbyły się ćwiczenia sił porządkowych, Czerwonego Krzyża oraz przedstawicieli niektórych delegacji poszczególnych krajów-uczestników obrad.

Ustalono, że bezpośrednio po silnych wstrząsach wszyscy delegaci opuszczą budynki i zostaną od razu przeniesieni do namiotów, które będą prewencyjnie rozstawione.

Zgodę na ewentualny powrót do gmachów wydadzą eksperci straży pożarnej po przeprowadzeniu kontroli ich stanu technicznego.

Ponadto w razie wstrząsów każda delegacja będzie mogła sama zdecydować, czy zechce dalej uczestniczyć w spotkaniu, czy też wyjechać z L'Aquili.

bEhTVFel

Tymczasem eksperci zapewniają, że koszary Gwardii Finansowej, które gościć będą przywódców G8 oraz zaproszonych przez nich przedstawicieli krajów, są odporne nawet na silne wstrząsy sejsmiczne.

W piątek w L'Aquili zarejestrowano wstrząs o sile 4,1 w skali Richtera, który wywołał panikę wśród ludności.

Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ cyk/

bEhTVFeG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)