Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Arabia Saudyjska: Aresztowano dwóch podejrzanych o organizowanie ataku

0
Podziel się

Dwóch mężczyzn podejrzanych o organizowanie ataku terrorystycznego
zostało aresztowanych w Arabii Saudyjskiej - poinformowała w czwartek oficjalna saudyjska agencja
SPA.

bErJvUbV

Dwóch mężczyzn podejrzanych o organizowanie ataku terrorystycznego zostało aresztowanych w Arabii Saudyjskiej - poinformowała w czwartek oficjalna saudyjska agencja SPA.

Podejrzani wymieniali przez telefony komórkowe i media społecznościowe zaszyfrowane informacje z grupami zagranicznych bojowników na temat planowanego zamachu samobójczego, który miał nastąpić w regionie.

Aresztowanie nastąpiło zaledwie kilka dni po zamknięciu amerykańskich placówek dyplomatycznych na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, co Waszyngton uzasadnił ryzykiem ataków terrorystycznych planowanych przez Al-Kaidę.

bErJvUbX

Jeden z zatrzymanych pochodzi z Czadu, a drugi jest Jemeńczykiem; zostali aresztowani pod koniec lipca i są obecnie przesłuchiwani - podaje SPA, powołując się na źródło w ministerstwie spraw wewnętrznych.

Arabia Saudyjska jako najważniejszy sojusznik USA w Zatoce Perskiej i największy na świecie eksporter ropy naftowej jest jednym z głównych celów Al-Kaidy, która organizowała już ataki na terytorium tego kraju. W roku 2009 zamachowiec samobójca usiłował zabić księcia Muhammada ibn Najifa ibn Abd al-Aziza, który wyszedł jednak z tego incydentu bez poważnych obrażeń i jest obecnie ministrem spraw wewnętrznych.

Al-Kaida Półwyspu Arabskiego, jeden z najbardziej wojowniczych odłamów tej organizacji, ma bazę w sąsiadującym z Arabią Jemenie, który Reuters określa jako "kraj bezprawia".(PAP)

fit/ mc/

bErJvUcd

14349296 14349491 14349585

bErJvUcy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)