Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Arabia Saudyjska chce kupić więcej niemieckich czołgów

0
Podziel się

Arabia Saudyjska chce kupić znacznie więcej niemieckich czołgów Leopard 2 niż wcześniej planowała - poinformował niemiecki "Bild am Sonntag".

Arabia Saudyjska chce kupić więcej niemieckich czołgów
(PAP/EPA)
bDyZyVDV

Niemcy wyślą do Arabii nowoczesne czołgi typu Leopard 2 - poinformował niemiecki _ Bild am Sonntag _.

Jak twierdzi gazeta, powołując się na niemieckie koła rządowe, Saudyjczycy są teraz zainteresowani zakupem od 600 do 800 Leopardów. Wcześniej była mowa o około 300 czołgach tego typu.

Arabia Saudyjska zdecydowała się na niemiecki czołg, choć miał on poważnego konkurenta w amerykańskim M1 Abrams. Niemcy zobowiązali się jednak do przystosowania maszyn do działań na pustyni.

bDyZyVDX

Już rok temu rząd RFN zaakceptował sprzedaż nowoczesnych Leopardów 2 Arabii Saudyjskiej, mimo sprzeciwu Partii Lewicy i Zielonych. Obie te partie uważają, że Niemcy nie powinny dostarczać broni w rejony kryzysowe i dla dyktatorskich reżimów.

Według _ Bild am Sonntag _, zwiększenie liczby czołgów, które mają być sprzedane Arabii Saudyjskiej, budzi jednak opór urzędu kanclerskiego oraz ministerstw: spraw zagranicznych i obrony. Za zwiększeniem dostaw jest natomiast federalne ministerstwo gospodarki, które uważa, że lukratywny kontrakt z Arabią Saudyjską zabezpieczy przyszłość koncernów Krauss-Maffei Wegman i Rheinmetall, producentów czołgu Leopard 2.

Czytaj więcej o niemieckiej gospodarce w Money.pl
Posłowie wykluczeni z obrad. Za ubrania Posłowie skrajnie prawicowej Narodowo-Demokratycznej Partii Niemiec zostali wykluczeni do końca lipca z udziału w obradach parlamentu Saksonii.
Oto nowy sojusznik Niemiec w UE. Popierają go Zdaniem tego polityka nawet Hiszpania jest na właściwej drodze i nie potrzebuje programu pomocy.
Decyzja Merkel może ich kosztować miliardy Koncerny energetyczne chcą dochodzić od rządu Niemiec odszkodowania przed Federalnym Trybunałem Konstytucyjnym.
bDyZyVEy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)