Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Arabia Saudyjska: Król Abd Allah opuścił szpital

0
Podziel się

Król Arabii Saudyjskiej Abd Allah opuścił szpital po przebytej
wcześniej w tym miesiącu operacji kręgosłupa i będzie kontynuował leczenie w królewskiej klinice -
poinformował w sobotę dwór królewski w komunikacie przekazanym przez saudyjską agencję prasową SPA.

bCXGYcdN

Król Arabii Saudyjskiej Abd Allah opuścił szpital po przebytej wcześniej w tym miesiącu operacji kręgosłupa i będzie kontynuował leczenie w królewskiej klinice - poinformował w sobotę dwór królewski w komunikacie przekazanym przez saudyjską agencję prasową SPA.

"Strażnik dwóch świętych meczetów, król Abd Allah ibn Abd al-Aziz as-Saud opuścił w sobotę wieczorem miasteczko medyczne imienia króla Abd al-Aziza, po tym gdy Bóg obdarzył go zdrowiem, by kontynuował leczenie w klinice swego pałacu" - podała SPA.

Liczący prawdopodobnie 87 lat Abd Allah przeszedł w poniedziałek zabieg chirurgiczny w celu wzmocnienia więzadeł kręgosłupa. Wiadomość o jego wyjściu ze szpitala zbiegła się z podaną wcześniej w sobotę informacją, iż dotychczasowy następca saudyjskiego tronu, książę Sultan, zmarł na raka w Nowym Jorku.

bCXGYcdP

Dziedziczenie absolutnej monarchii saudyjskiej nie odbywa się poprzez następstwo pokoleń, lecz jest jak dotąd ograniczone do kręgu rodzonych braci - synów zmarłego w 1953 roku założyciela królestwa, króla Abd al-Aziza as-Sauda.

Jak się przypuszcza, następcą tronu zostanie ogłoszony liczący około 77 lat książę Najif, sprawujący obecnie urząd ministra spraw wewnętrznych. Jest on uważany za religijnego i społecznego tradycjonalistę, co wzbudza za granicą obawy o przyszłość ostrożnych reform wprowadzanych przez panującego od 2005 roku Abd Allaha. (PAP)

dmi/ mc/

10044356

bCXGYceq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)