Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Arabia Saudyjska: Mężczyzna ma być ukarany medycznym paraliżem

0
Podziel się:

Amnesty International poinformowało, że saudyjski sędzia zwrócił się do
kilku szpitali, by sprawdzić czy możliwe jest przecięcie rdzenia kręgowego oskarżonego, który
spowodował w bójce paraliż innego mężczyzny. AI apeluje do władz saudyjskich o odstąpienie od
ukarania medycznym paraliżem - podał w sobotę portal BBC News.

Amnesty International poinformowało, że saudyjski sędzia zwrócił się do kilku szpitali, by sprawdzić czy możliwe jest przecięcie rdzenia kręgowego oskarżonego, który spowodował w bójce paraliż innego mężczyzny. AI apeluje do władz saudyjskich o odstąpienie od ukarania medycznym paraliżem - podał w sobotę portal BBC News.

AI podkreśla, że spowodowanie z premedytacją paraliżu jest tożsame z torturami.

Islamskie prawo w Arabii Saudyjskiej zezwala na stosowanie kar opartych na logice zemsty: skazanemu można wyłupić oko za oko, za zabicie człowieka grozi ścięcie głowy.

Hassiba Hadj Sahraoui z AI mówi, że organizacja apeluje do saudyjskich władz, by nie wykonywały wyroku, który "nie jest niczym innym jak torturą".

"Celowe, świadome sparaliżowanie człowieka (...) byłoby złamaniem międzynarodowych zobowiązań dotyczących praw człowieka" - dodaje Sahraoui.

Doniesienia o poszukiwaniu szpitala, który podjąłby się wykonania takiego wyroku pochodzą z miasta Tabuk (północny-zachód).

Brat mężczyzny, który został sparaliżowany po bójce z oskarżonym, poinformował Associated Press, że jego poszkodowany brat zwrócił się do sędziego w Tobuku z prośbą o nałożenie kary zgodnej z prawem islamskim i równorzędnej z wyrządzoną krzywdą. (PAP)

fit/

int.

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)