Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Arabia Saudyjska obiecała 3 mld dolarów na broń dla libańskiej armii

0
Podziel się

Arabia Saudyjska obiecała libańskiej armii pomoc w wysokości 3 mld dolarów,
za które ma zostać zakupiona francuska broń dla umocnienia armii Libanu - poinformował w niedzielę
prezydent tego kraju Michel Suleiman.

bEqFpwSZ

Arabia Saudyjska obiecała libańskiej armii pomoc w wysokości 3 mld dolarów, za które ma zostać zakupiona francuska broń dla umocnienia armii Libanu - poinformował w niedzielę prezydent tego kraju Michel Suleiman.

Prezydent Suleiman, który o - jak się wyraził - "hojnej" pomocy powiadomił w wystąpieniu telewizyjnym, podkreślił, że to największa pomoc, jaką kiedykolwiek okazano armii libańskiej.

Nie podał szczegółów, lecz powiedział, że prezydent Francji Francois Hollande ma przedyskutować tę kwestię podczas swej niedzielnej wizyty w Arabii Saudyjskiej.

bEqFpwTb

Hollande podczas pobytu w Rijadzie oświadczył, że Francja dostarczy broń libańskiej armii, jeśli zostanie o to poproszona.

"Francja ekwipowała dotąd armię libańską i jeśli zostanie zgłoszone zapotrzebowanie (na dostawy broni), to je zaspokoi" - oświadczył Hollande.

Pomoc obiecana Libanowi przez króla Arabii Saudyjskiej jest podyktowana wzrostem niestabilności w Libanie w związku z wojną domową w sąsiedniej Syrii.

Prezydent Libanu podkreślił, że jego krajowi zagraża konfliktu wyznaniowy i ekstremizm, toteż wzmocnienie armii jest żądaniem narodu.

bEqFpwTh

Syryjski konflikt, jak pisze agencja Associated Press, głęboko podzielił Liban na tle wyznaniowym. Podziały między sunnitami a szyitami pogłębiają się zresztą w całym regionie. Większość syryjskich uchodźców znalazła schronienie w sąsiednich państwach: Jordanii, Iraku, Turcji i Libanie.(PAP)

mmp/ ro/

15386895 15386948

bEqFpwTC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)