Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Arabia Saudyjska: Praca przy kasach - nie dla kobiet

0
Podziel się

W islamskiej Arabii Saudyjskiej także w przyszłości nie spotka się w
supermarkecie kasjerek. Zawód ten pozostaje zarezerwowany dla mężczyzn.

bEiIyGFx

W islamskiej Arabii Saudyjskiej także w przyszłości nie spotka się w supermarkecie kasjerek. Zawód ten pozostaje zarezerwowany dla mężczyzn.

Sieć supermarketów Panda zamierzała jako pierwsza dopuścić w tym kraju kobiety do pracy przy kasach, ale wycofano się z tych planów, gdy coraz więcej Saudyjczyków zaczęło grozić bojkotem sklepów, a wielu duchownych wydało edykty religijne, sprzeciwiające się wykonywaniu takiej pracy przez kobiety.

Rzecznik sieci Panda zapowiedział w czwartek, że dla 13 kobiet, zatrudnionych przed kilku dniami jako kasjerki, znajdzie inną pracę.

bEiIyGFz

Agencja dpa pisze, że Panda najwyraźniej nie doceniła oporu saudyjskich kół konserwatywnych. W Arabii Saudyjskiej kobiety tradycyjnie mogą pracować tylko w niektórych zawodach - mogą być nauczycielkami, dziennikarkami, urzędniczkami w bankach. W firmach obowiązuje ścisła segregacja płci. W bankach klientki są obsługiwane przez kobiety i w specjalnych filiach dla kobiet. Są też centra handlowe dla kobiet, zatrudniające wyłącznie kobiety.

Segregacja płci nie obowiązuje tylko w szpitalach. (PAP)

az/ ap/

6882289

bEiIyGGa
praca
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)