Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
22.10.2011 08:00

Arabia Saudyjska: Zmarł następca tronu, Sultan

# książę zmarł za granicą, dochodzi informacja o sprawowanych przez niego funkcjach, terminie uroczystości pogrzebowych i background #

Podziel się
Dodaj komentarz

# książę zmarł za granicą, dochodzi informacja o sprawowanych przez niego funkcjach, terminie uroczystości pogrzebowych i background #

22.10. Rijad (PAP/Reuters,dpa,AP,AFP) - Saudyjski następca tronu i pierwszy wicepremier, książę Sultan ibn Abd al-Aziz as-Saud zmarł w sobotę nad ranem za granicą w następstwie choroby - poinformował pałac królewski w Rijadzie, na który powołują się saudyjskie media państwowe.

W komunikacie nie sprecyzowano, gdzie za granicą, ani z powodu jakiej choroby nastąpił zgon.

83-letni Sultan przebywał od czerwca na leczeniu w Stanach Zjednoczonych.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy wtorek w Rijadzie.

Książę był przyrodnim bratem króla Arabii Saudyjskiej Abd Allaha ibn Abd al-Aziza as-Sauda. Przez prawie cztery dekady sprawował urząd ministra obrony i ministra lotnictwa cywilnego.

Jego śmierć otwiera na nowo sprawę sukcesji po obecnie sprawującym władzę monarsze. 87-letni Abd Allah ma poważne problemy zdrowotne, głównie z kręgosłupem.

Arabia Saudyjska jest największym producentem ropy naftowej spośród krajów OPEC; państwo to kontroluje też ponad jedną piątą światowych zasobów tego surowca i jest ważnym sojusznikiem USA w regionie Bliskiego Wschodu. (PAP)

cyk/

10041627 10041700 1004165 10041691

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz