Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Arabska telewizja Al-Dżazira nadawać będzie na Bałkanach

0
Podziel się

Arabska telewizja Al-Dżazira otworzy w styczniu 2011 roku kanał
regionalny na Bałkanach; jego siedzibą będzie Sarajewo, stolica Bośni i Hercegowiny, gdzie mieszka
znaczna wspólnota muzułmańska.

bEgmSVOZ

Arabska telewizja Al-Dżazira otworzy w styczniu 2011 roku kanał regionalny na Bałkanach; jego siedzibą będzie Sarajewo, stolica Bośni i Hercegowiny, gdzie mieszka znaczna wspólnota muzułmańska.

Informację tę padał w sobotę bośniacki dziennik "Dnevni Avaz".

Stacja nabyła telewizję lokalną NTV 99 za 1,2 mln euro i zamierza zainwestować w swój regionalny projekt "Al-Dżazira Bałkany" około 10 mln euro.

bEgmSVPb

Arabska telewizja opublikowała w piątek w prasie bośniackiej ogłoszenie o rekrutacji dyrektora generalnego swej filii bałkańskiej, nie ujawniając jednocześnie daty uruchomienia programu.

"Al-Dżazira Bałkany będzie liderem informacyjnym w regionie na wysokim poziomie, z korespondentami na całych Bałkanach i ważnych rejonach świata" - napisano w anonsie. TV zamierza zatrudnić 40 dziennikarzy w krajach regionu, a zwłaszcza w Bośni, Chorwacji i Serbii.

Al-Dżazira, która rozpoczęła działalność w 1996 roku, zrewolucjonizowała krajobraz medialny w świecie arabskim. Od pierwszych chwil relacjonowała wojnę w Afganistanie jesienią 2001 roku i ma wyłączność na transmisje przekazów przywódcy Al-Kaidy, Osamy bin Ladena.

Waszyngton krytykuje jej linię programową, oskarżając, że stacja jest rzecznikiem grup ekstremistycznych. Jej biuro w Bagdadzie zostało zamknięte w 2004 roku przez iracki rząd.

bEgmSVPh

Stacja głosi swoją niezależność, jednak finansowo jest wspierana przez emira Kataru, gdzie ma swą siedzibę.(PAP)

jo/ jbr/

bEgmSVPC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)