Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Arcybiskup Michalik: papieżowi bliskie są sprawy Polski i Europy

0
Podziel się:

Arcybiskup Józef Michalik, który jest wiceprzewodniczącym Rady Konferencji
Episkopatów Europy powiedział po piątkowym spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Watykanie, że nowemu
biskupowi Rzymu bliskie są sprawy Polski i całego kontynentu europejskiego.

Arcybiskup Józef Michalik, który jest wiceprzewodniczącym Rady Konferencji Episkopatów Europy powiedział po piątkowym spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Watykanie, że nowemu biskupowi Rzymu bliskie są sprawy Polski i całego kontynentu europejskiego.

Po papieskiej audiencji dla prezydium Rady, kierowanej przez węgierskiego kardynała Petera Erdoe, arcybiskup Michalik w rozmowie z Radiem Watykańskim podkreślił: "Poprosiłem o błogosławieństwo dla Polski, którego Ojciec Święty nam udzielił".

"Widać, że jest to papież, któremu Polska jest bardzo bliska. Zna on dość dobrze Europę wbrew powierzchownym podejrzeniom, że rzeczywiście będzie to papież z końca świata. Okazuje się jednak, że ten koniec świata nie jest tak daleko, ale jest blisko nas" - zauważył abp Michalik.

Kardynał Erdoe oraz obaj wiceprzewodniczący Rady, abp Michalik i włoski kardynał Angelo Bagnasco, poinformowali, że tematami ich rozmowy z papieżem była wolność religijna w Europie i na świecie, ekumenizm, tożsamość i solidarność europejska.

"Zrobiło na mnie wrażenie zainteresowanie papieża ekumenizmem" - przyznał kardynał Erdoe na konferencji prasowej. Hierarcha zwrócił też uwagę na wielką - jego zdaniem - potrzebę pojednania, zwłaszcza w Europie Wschodniej, "po upadku komunizmu i ideologii".

Arcybiskup Michalik podczas spotkania z dziennikarzami odnosząc się do protestów we Francji przeciwko ustawie o małżeństwach homoseksualistów i adopcji dzieci przez nich, oświadczył: "Jesteśmy bardzo wdzięczni Francji za to przebudzenie, za to świadectwo". "To dobry znak, w obliczu tego silnego laicyzmu Kościół musi bronić nawet zasad demokratycznych" - ocenił przewodniczący episkopatu Polski.(PAP)

sw/ ap/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)