Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Areszt dla podejrzanych o napady na sklepy jubilerskie w Warszawie

0
Podziel się

#
dochodzi informacja o areszcie trzech zatrzymanych
#

bEhcpfRx

# dochodzi informacja o areszcie trzech zatrzymanych #

08.09. Warszawa (PAP) - Wszyscy czterej mężczyźni podejrzani o trzy napady na sklepy jubilerskie w Warszawie, do których doszło w lutym, kwietniu i lipcu, decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 15 lat więzienia - poinformowała w czwartek PAP stołeczna policja.

"Policjanci zajmujący się poszukiwaniami sprawców napadów na sklepy jubilerskie przy ul. Świętojańskiej, Marszałkowskiej i Grochowskiej przesłuchali szereg świadków. Zebrany materiał wskazywał na cztery osoby zamieszane w napady" - powiedział PAP rzecznik stołecznej policji podinsp. Maciej Karczyński.

bEhcpfRz

Pierwszy z mężczyzn - 32-letni Daniel K. - został zatrzymany przez policję w wynajmowanym przez niego mieszkaniu w Darłowie (Zachodniopomorskie). Mężczyzna usłyszał zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia i decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Pozostali trzej mężczyźni - 31-letni Adam K., 33-letni Rafał M. i 34-letni Tomasz S. - zostali zatrzymani przy ul. Jagiellońskiej na warszawskiej Pradze Północ. W prokuraturze usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

"Sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec Adama K., Rafała M. i Tomasza S. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy" - powiedział w czwartek po południu PAP Mariusz Mrozek z KSP.

Z zebranych przez policję w tej sprawie materiałów wynika, że grupa działała nie tylko w Warszawie. Zatrzymani mężczyźni prawdopodobnie są też odpowiedzialni za napad na sklep jubilerski w Płocku.

bEhcpfRF

"Zwykle dwóch z nich wchodziło do środka sklepu, pozostali czekali na zewnątrz. Młotkiem niszczyli gabloty, zabierali biżuterię i szybko znikali. W jednym przypadku właściciel został pobity, a sprawcy uciekając porzucili broń ostrą przerobioną z pistoletu gazowego" - powiedział Karczyński.

W połowie kwietnia doszło do napadu na sklep jubilerski na rogu ulic Marszałkowskiej i Nowogrodzkiej w centrum Warszawy. W biały dzień zamaskowani mężczyźni weszli do zakładu jubilerskiego, uderzyli właściciela w głowę, skrępowali go taśmą, skradli znajdującą się tam biżuterię i zbiegli.

Zatrzymanym mężczyznom grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. (PAP)

gdyj/ pz/

bEhcpfSa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)