Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tymoszenko
06.08.2011 11:24

Aresztowanie Julii Tymoszenko. UE chce sprawiedliwości

Szefowa dyplomacji UE i komisarz ds. polityki sąsiedztwa wyrazili swoje zaniepokojenie obecną sytuacją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Szefowa dyplomacji UE Catherine Ashton i komisarz ds. polityki sąsiedztwa Sztefan Fuele wyrazili zaniepokojenie decyzją o aresztowaniu Julii Tymoszenko. Zaapelowali do Kijowa o przestrzeganie standardów wymaganych od kraju aspirującego do stowarzyszenia z UE.

We wspólnym oświadczeniu Ashton i Fuele wyrazili duże zaniepokojenie doniesieniami o aresztowaniu byłej premier Ukrainy, obecnie liderki partii opozycyjnej Julii Tymoszenko, dodając, że te wydarzenia _ są powodem do obaw o stan praworządności w Ukrainie _.

Podkreślili _ konieczność sprawiedliwych, przejrzystych i niezależnych procesów prawnych _, aby uniknąć postrzegania wymiaru sprawiedliwości _ jako polityki selektywnej sprawiedliwości _.

_ Podtrzymujemy wcześniejsze oświadczenia na temat wysokich standardów, jakich oczekujemy od kraju aspirującego do stowarzyszenia politycznego z UE. Apelujemy do Ukrainy do przestrzegania zasad i wspólnych wartości, które stanowią podstawę Partnerstwa Wschodniego _ - napisali w oświadczeniu.

Więcej o tej sprawie - czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t83098.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/aresztowanie;julii;tymoszenko;doszlo;do;przepychanek,68,0,887108.html) Była premier za kratami. Ruszyli jej na odsiecz Sąd twierdzi, że podjął taką decyzję na wniosek prokuratorów, którzy uzasadniali, że przeszkadza ona w posiedzeniach ignorując ich uczestników.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t91282.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ashton;grozi;ukrainie;staje;za;tymoszenko,228,0,839140.html) Ashton grozi Ukrainie. Staje za Tymoszenko Szefowa dyplomacji UE Catherine Ashton przestrzegła przed wybiórczym uciekaniem się do środków sądowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t83097.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;parlamencie;siedza;same;wykidajly,150,0,802454.html) "W parlamencie siedzą same wykidajły" Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko ostrzegła Brukselę przed niechcianymi gośćmi, którzy mogą pojawić się w Unii Europejskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t75827.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ukraina;byla;premier;stanie;przed;sadem,40,0,860712.html) Ukraina: Była premier stanie przed sądem W najbliższą środę Julia Tymoszenko usłyszy zarzuty nadużycia władzy. W razie uznania jej za winną, byłej premier grozi kara co najmniej 7 lat więzienia.
Tagi: tymoszenko, aresztowanie, ue, ukraina, ashton, fuele, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz