Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wniosek
13.05.2007 10:53

ARiMR: mija termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie

15 maja upływa termin składania przez rolników wniosków o unijne dopłaty bezpośrednie. Choć rolnicy będą mogli składać wnioski po tej dacie jeszcze do 9 czerwca, muszą się liczyć, że wówczas za każdy dzień roboczy spóźnienia płatność będzie pomniejszona o 1 proc. - przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

Podziel się
Dodaj komentarz

*15 maja upływa termin składania przez rolników wniosków o unijne dopłaty bezpośrednie. Choć rolnicy będą mogli składać wnioski po tej dacie jeszcze do 9 czerwca, muszą się liczyć, że wówczas za każdy dzień roboczy spóźnienia płatność będzie pomniejszona o 1 proc. - przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). *

Jak informuje rzecznik Agencji, Radosław Iwański, wnioski o dopłaty można także wysyłać pocztą (liczy się data stempla pocztowego).

"Aby ułatwić i usprawnić składanie wniosków, większość biur powiatowych Agencji pracuje już w systemie dwuzmianowym. Biura ARiMR są czynne do późnych godzin wieczornych" - poinformował rzecznik w komunikacie prasowym.

Wg danych ARiMR, do 9 maja br. rolnicy złożyli 900 tys. wniosków o przyznanie płatności do gruntów rolnych za 2007 r. ARiMR wysłała do rolników blisko 1,5 mln spersonalizowanych formularzy wniosków.

Zgodnie z przepisami, realizacja płatności za 2007 r. odbędzie się od 1 grudnia 2007 r. do 30 czerwca 2008 r.

ARiMR już po raz czwarty przyjmuje wnioski o dopłaty bezpośrednie. W minionym roku rolnicy złożyli w ARiMR ponad 1,4 mln takich wniosków.

W tym roku po raz pierwszy zostaną wprowadzone nowe płatności: paszowa i do roślin energetycznych. O dopłaty te rolnicy mogą ubiegać się na tym samym formularzu, co o dopłaty bezpośrednie.(PAP)

kaw/ mskr/

Tagi: wniosek, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz