Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Arłukowicz sprawdzał, jak działa po komercjalizacji szpital w Płocku

0
Podziel się:

Jeżeli komercjalizacja szpitali, to na pewno nie obligatoryjna i tylko wtedy,
gdy na takie rozwiązanie zdecyduje się samorząd - przekonywał podczas czwartkowej wizyty w Płocku
poseł Bartosz Arłukowicz (Lewica).

Jeżeli komercjalizacja szpitali, to na pewno nie obligatoryjna i tylko wtedy, gdy na takie rozwiązanie zdecyduje się samorząd - przekonywał podczas czwartkowej wizyty w Płocku poseł Bartosz Arłukowicz (Lewica).

Arłukowicz powiedział dziennikarzom, że przyjechał do Płocka, by zweryfikować informacje o tym, jak działa tamtejszy, skomercjalizowany szpital miejski św. Trójcy, który chwalił podczas środowej debaty prezydenckiej kandydat PO, marszałek Bronisław Komorowski.

"Okazuje się, że szpital miejski, skomercjalizowany, jest szpitalem zawężonym do pewnej tylko części procedur medycznych" - podkreślił Arłukowicz, który oprócz miejskiego, odwiedził w Płocku także publiczny, wojewódzki szpitala zespolony. Dodał, iż na miejscu dowiedział się, że szpital miejski jest placówką, która nie prowadzi całodobowej opieki zdrowotnej w nagłych wypadkach, bo karetki, mimo tego, że szpital miejski ma oddział chirurgiczno-ortopedyczny, przewożą pacjentów i tak do szpitala publicznego, wojewódzkiego.

"Płock stał się punktem zapalnym największej debaty politycznej w historii ostatnich lat w Polsce, debaty prezydenckiej. Cieszę się, że po kilkunastu godzinach mogłem zweryfikować to, co usłyszałem od marszałka Komorowskiego o tym, że szpital miejski skomercjalizowany jest taką perełką, która pokazuje, jak może wyglądać dobra służba zdrowia" - oświadczył Arłukowicz. Dodał, iż z informacji, które uzyskał wynika, że publiczny szpital wojewódzki potrafi sobie poradzić z sytuacją finansową, zaś szpital skomercjalizowany, miejski "w dalszym ciągu boryka się z kłopotami finansowymi, mimo intensywnej pomocy finansowej miasta".

Jego zdaniem, przykład płockich szpitali "pokazuje cały system myślenia o naprawie służby zdrowia w Polsce". "Być może komercjalizacja tak, my nie mówimy komercjalizacji +nie+, ale mówimy +tak+ komercjalizacji, o której zdecyduje samorząd" - uściślił.

Podczas wizyty pod koniec czerwca w skomercjalizowanym, miejskim szpitalu św. Trójcy Bronisław Komorowski zaapelował do swego rywala w wyborach prezydenckich, kandydata PiS Jarosława Kaczyńskiego, by przyjechał do Płocka i "zobaczył, jak można lepiej zorganizować służbę zdrowia i że nie warto straszyć Polaków, straszyć pacjentów jakimiś strasznymi wizjami przekształceń własnościowych w szpitalach". Temat ten powrócił w środowej debacie prezydenckiej.(PAP)

mb/ la/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)