Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Asad personą non grata w Unii

0
Podziel się:

Unia Europejska zaostrzyła sankcje przeciwko Syrii, obejmując restrykcjami m.in. prezydenta tego kraju Baszara el-Asada.

Asad personą non grata w Unii
(PAP/EPA)
bFfJaFsl

Unia Europejska zaostrzyła sankcje przeciwko Syrii, obejmując w poniedziałek restrykcjami m.in. prezydenta tego kraju Baszara el-Asada - poinformowali unijni dyplomaci.

W czasie posiedzenia w Brukseli szefowie dyplomacji UE zdecydowali o objęciu przedstawicieli syryjskich władz, w tym prezydenta Asada, zakazem wjazdu na terytorium Unii Europejskiej, a także o zamrożeniu ich aktywów. W ten sposób UE chce wywrzeć presję na władze w Damaszku, by zaprzestały brutalnego tłumienia antyrządowych protestów.

_ - Technicznie akt prawny został przyjęty _ - powiedział anonimowo jeden z unijnych dyplomatów. Zastrzegł, że sankcje wobec władz syryjskich będą tematem dalszych rozmów unijnych ministrów.

bFfJaFsn

Nazwiska Asada, a także około 10 funkcjonariuszy reżimu mają zostać opublikowane w Dzienniku Urzędowym UE. Wcześniej podobnymi sankcjami objęto 13 innych przedstawicieli syryjskich władz, w tym brata prezydenta i kilku jego kuzynów.

Demonstracje przeciwko autokratycznym rządom prezydenta Asada trwają w Syrii od połowy marca. Opozycja wciąż organizuje protesty, mimo że służby Asada tłumią je siłą, nie reagując na głosy oburzenia z zagranicy i międzynarodowe sankcje nałożone na najważniejszych funkcjonariuszy państwowych.

Syryjska organizacja praw człowieka, z siedzibą w Wielkiej Brytanii, podała, że dysponuje imienną listą ponad 860 cywilów, zabitych przez syryjskie służby bezpieczeństwa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/85/t139605.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/syryjskie;czolgi;wycofaly;sie;z;miasta,102,0,832870.html) Syryjskie czołgi wycofały się z miasta Syryjskie wojsko i wozy pancerne zaczęły się w czwartek wycofywać z położonego na zachód od Hims miasta Tall Kalach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t87694.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/waszyngton;zmienia;taktyke;wobec;syrii,154,0,832154.html) Waszyngton zmienia taktykę wobec Syrii Waszyngton zniecierpliwiony masakrami cywilów. Nałożył sankcje ekonomiczne na dyktaturę al-Asada.
bFfJaFsO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)