Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ashton: UE podejmie środki, by powstrzymać przemoc w Libii

0
Podziel się

Unia Europejska podejmie "restrykcyjne środki", aby powstrzymać
przemoc w Libii, tak szybko, jak to możliwe - poinformowała w piątek szefowa unijnej dyplomacji
Catherine Ashton.

bEiLSZaZ

Unia Europejska podejmie "restrykcyjne środki", aby powstrzymać przemoc w Libii, tak szybko, jak to możliwe - poinformowała w piątek szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton.

"Czas rozważyć to, co nazywamy środkami restrykcyjnymi (wobec przywódców libijskich), aby maksymalnie nasilić presję i spróbować powstrzymać przemoc w Libii oraz umożliwić temu krajowi pójście naprzód" - powiedziała Ashton przybywając na spotkanie ministrów obrony UE w Goedoelloe, 30 km na wschód od Budapesztu.

Ashton dodała, że "jest to temat, który ministrowie przedyskutują tak szybko, jak to tylko możliwe".

bEiLSZbb

Szefowa unijnej dyplomacji powiedziała, że przez "środki restrykcyjne" rozumie sankcje w rodzaju "ograniczeń swobody podróży czy zamrożenie aktywów" członków kierownictwa Libii. Jak zaznaczyła, "nikt jak dotąd nie wspominał o działaniach militarnych" wobec Libii.

W Libii trwa rewolta przeciwko reżimowi Muammara Kadafiego. Co najmniej 15 osób zginęło, a około 200 zostało rannych w czwartek w wyniku starć przeciwników i zwolenników dyktatora w Zawii i Misracie, dwóch miastach położonych niedaleko stolicy Libii Trypolisu na północnym zachodzie kraju.

Libijskie władze straciły kontrolę nad większością wschodniej części kraju; są oznaki, że stanie się tak również na zachodzie. (PAP)

mw/ ap/

bEiLSZbh

8419042 arch.

bEiLSZbC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)