Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atak hakerów na Citigroup. Skradziono dane 360 tys. osób

0
Podziel się:

Firma Citigroup poinformowała, że skala majowego ataku hakerskiego była dużo większa niż pierwotnie podawano.

Atak hakerów na Citigroup. Skradziono dane 360 tys. osób
(Gdolgikh/Dreamstime)

Firma Citigroup poinformowała, że skala majowego ataku hakerskiego była dużo większa niż pierwotnie sądzono.

W rękach hakerów znalazły się informacje o rachunkach 360 tysięcy amerykańskich posiadaczy kart kredytowych.

W zeszłym tygodniu przedstawiciele Citigroup informowali, że skradziono informacje o rachunkach jednego procenta posiadaczy kart kredytowych w USA. Ponieważ w zeszłorocznym raporcie Citigroup informowała, że obsługuje w Stanach Zjednoczonych około 21 milionów posiadaczy kart, uznano, że łupem hakerów padły dane około 200 tys. osób.

Według Citigroup, hakerzy wykradli numery rachunków i informacje kontaktowe, w tym adresy e-mailowe, natomiast nie udało im się dostać do numerów ubezpieczenia społecznego, dat urodzenia, dat ważności kart, ani kodów zabezpieczających.

Firma powiadomiła listownie wszystkich klientów, których dane skradziono i wysłała im nowe karty kredytowe, wraz z zapewnieniem, że nie będą oni odpowiadać za nieautoryzowane użycie starych. Klientów wezwano do uważnego sprawdzania wyciągów bankowych i zgłaszania wszelkich podejrzanych transakcji.

Citigroup tłumaczy w oświadczeniu, opublikowanym na jej portalu internetowym, że ze względu na dobro śledztwa i w trosce o bezpieczeństwo klientów nie może ujawnić szczegółów hakerskiego włamania.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/208/t47056.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/niemcy;chca;sie;skuteczniej;bronic;w;sieci,234,0,743914.html) Niemcy chcą się skuteczniej bronić w sieci Berlin utworzy centrum obrony cybernetycznej. Głównie przed Chińczykami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t93835.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/atak;hakerow;na;strony;cia,103,0,851815.html) Atak hakerów na strony CIA Blokada serwisów Centralnej Agencji Wywiadowczej jest dziełem tej samej grupy hakerów, która odpowiada za niedawne ataki cybernetyczne na Senat USA, firmy Sony i News Corp oraz telewizję publiczną PBS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t93835.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/media/artykul/hakerzy;chca;ukarac;malezje;za;wikileaks,161,0,851105.html) Hakerzy chcą ukarać Malezję, za WikiLeaks Grupa Anonymus zamierza włamać się na strony rządu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)