Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
atak hakerów w usa
04.04.2013 22:31

Atak hakerski. Wykradli elektroniczne dane szefowej Secret Service

Dane zostały wykradzione i opublikowane na stronach internetowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(oder345nn/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Secret Service, agencja zajmująca się między innymi ochroną prezydenta USA, poinformowała, że bada sprawę kradzieży danych elektronicznych jej nowej szefowej Julii Pierson. Prywatne dane Pierson zostały wykradzione i opublikowane na stronach internetowych.

Julia Pierson jest pierwszą kobietą dyrektorem Secret Service (Tajnej Służby Stanów Zjednoczonych). Objęła to stanowisko pod koniec marca.

Według komunikatu Secret Service, hakerzy zdołali wykraść między innymi numery telefonów Pierson, jej numer ubezpieczenia społecznego i informacje o jej kredytach. Nie wiadomo jednak dokładnie, jak wiele spośród informacji na temat szefowej agencji, udostępnionych na portalu exposed.re, jest prawdziwych, ani kto je tam zamieścił. Rzecznik Secret Service potwierdził, że prowadzone jest w tej sprawie śledztwo, lecz odmówił dalszych komentarzy.

_ - Znane są nam te zarzuty _ - powiedziała rzeczniczka FBI, ale nie poinformowała o tym, czy FBI zaangażowane jest w śledztwo. Secret Service zajmuje się wykrywaniem przestępstw finansowych oraz ochroną prezydenta i wiceprezydenta USA i ich rodzin, a także specjalnych gości rządu USA.

Czytaj więcej o atakach hakerskich w Money.pl
Atak hakerów na wielki serwis społecznościowy Społecznościowy portal Twitter padł ofiarą cyberprzestępców. Włamywacze skradli ćwierć miliona haseł dostępu do kont użytkowników.
Tam hakerzy zagrażają nawet elektrowniom Liczba ataków cybernetycznych na systemy komputerowe obsługujące sieci infrastruktury w USA wzrosła od 2009 r. niemal 17-krotnie.
Yahoo przyznaje: hakerzy wykradli im dane W opublikowanym wczoraj oświadczeniu firma podała, że wyciek danych nastąpił z Yahoo! Contributor Network, platformy służącej do przechowywania danych i dzielenia się nimi.
Tagi: atak hakerów w usa, secret service, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz