Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
atom w iranie
11.11.2011 17:05

Atak na Iran? Merkel tego nie wyklucza

Kanclerz Niemiec Angela Merkel jest zwolenniczką twardej postawy wobec Iranu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Kanclerz Niemiec Angela Merkel jest zwolenniczką twardej postawy wobec Iranu i nowych sankcji wobec tego państwa, ale nie wyklucza również w sposób zdecydowany rozwiązania wojskowego, aby przeszkodzić Iranowi w zbudowaniu bomby atomowej.

_ Na świecie jest wiele krajów, które nie wykluczają z zasadniczych względów opcji wojskowej _ w sprawie Iranu - ostrzega Angela Merkel w wywiadzie dla jutrzejszego wydania _ Leipziger Volkszeitung _. Fragmenty ogłosiła dziś niemiecka grupa medialna Madsack, do której dziennik należy.

Pani kanclerz dodaje jednak natychmiast: _ Powinniśmy najpierw wyczerpać możliwości rozwiązania konfliktu na drodze dyplomatycznej, do czego Niemcy mogą się przyczynić _.

_ - To jasne, że Iran nie gra w otwarte karty _ - komentuje Merkel ostatni raport Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) w sprawie irańskiego programu atomowego. Program ten Angela Merkel określa jako _ bardzo niepokojący _.

Domagając się od Teheranu _ absolutnej przejrzystości _ działania, ostrzega: _ Środki jakie mamy, aby zmusić do tego Iran nie zostały jeszcze wyczerpane _.

Czytaj więcej o Iranie
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t134231.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/usa;i;sojusznicy;niewiele;moga;by;zatrzymac;iran,13,0,963085.html) Zagrażają światu, a świat nic nie może Po ogłoszeniu raportu MAEA o zbrojeniach nuklearnych Iranu rośnie presja, aby zaostrzyć sankcje wobec tego kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/98/t188770.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zachod;chce;sankcji;wobec;iranu,254,0,962814.html) Ukarzą Iran za pracę z sowieckim fachowcem Londyn rozważa nałożenie sankcji na irański sektor finansowy oraz naftowo-gazowy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/t134232.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/maea;iran;juz;zdolny;do;produkcji;broni;atomowej,240,0,959472.html) Sowiecki ekspert szkolił w Iranie z atomu Rząd Iranu opanował najważniejsze kroki umożliwiające wyprodukowanie broni atomowej.
Tagi: atom w iranie, iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz