Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atak na WTC. Szczątki ofiar na śmietniku

1
Podziel się:

Raport opracowała komisja powołana przez ministra obrony Leona Panettę w następstwie skandalu ze szczątkami żołnierzy.

Atak na WTC. Szczątki ofiar na śmietniku
(Andrea Booher/CC/FEMA News Photo)
bFeozTRx

Niezidentyfikowane szczątki ofiar ataków terrorystycznych na USA z 11 września 2001 roku zostały spalone, a ich popioły wyrzucone na śmietnisko - przyznało amerykańskie Ministerstwo Obrony w wewnętrznym raporcie.

Z dokumentu wynika, że chodzi o niemożliwe do zidentyfikowania szczątki ofiar ataku na budynek Pentagonu, w który uderzył jeden z porwanych samolotów, oraz ofiar katastrofy samolotu, którego pasażerowie podjęli na pokładzie walkę z porywaczami. Większość ofiar z 11 września zginęła w ataku na wieżowce WTC w Nowym Jorku.

Decyzję o skremowaniu tych szczątków podjął resort obrony, ale odpowiedzialny za sprawy personelu w Pentagonie David Chu miał polecić, by popioły zostały złożone na narodowym cmentarzu wojskowym Arlington w Waszyngtonie.

bFeozTRz

Okazało się jednak, że kierownictwo kostnicy w bazie sił powietrznych Dover w stanie Delaware, gdzie umieszczono szczątki, przekazało je firmie, która spaliła je, a popioły rozsypała na wysypisku śmieci.

Raport nie wymienia nazwy tej firmy, ale informuje, że chodzi o to samo przedsiębiorstwo, które w podobny sposób obeszło się później z niezidentyfikowanymi szczątkami co najmniej 274 żołnierzy poległych w wojnach w Iraku i Afganistanie.

Raport opracowała komisja powołana przez ministra obrony Leona Panettę w następstwie skandalu ze szczątkami żołnierzy, ujawnionego przez media w listopadzie 2011 roku.

Czytaj w Money.pl
"Wykorzystali WTC jako pretekst do wojny" Według Ahmadineżada zamachy były _ skomplikowaną, zaplanowaną grą _, mającą wpłynąć na emocje ludzi i otworzyć drogę do inwazji na Afganistan i Irak.
Wspomnij o ofiarach 9/11 na Facebooku Aplikacja 9/11 Memorial uhonoruje ofiary zamachu na World Trade Center dziesięć lat temu. Stronę na Facbooku polubiło już prawie 14 tysięcy osób.
bFeozTSa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
Gosia
4 miesiące temu
Nie mogli pochować ich w jednej urnie pod jakimś pomnikiem z tablica .Co czują rodziny tych ludzi.Straszne