Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atak zimy na drogach Dolnego Śląska

0
Podziel się:

Z powodu intensywnych opadów śniegu na górskich trasach Dolnego Śląska
bardzo trudne są we wtorek warunki jazdy.

Atak zimy na drogach Dolnego Śląska
(Kosc/AGENCJA WSCHOD/REPORTER)

Z powodu intensywnych opadów śniegu na górskich trasach Dolnego Śląska bardzo trudne są we wtorek warunki jazdy. Największe problemy z przejazdem występują na drodze krajowej nr 8 z Kłodzka do Kudowy Zdrój, gdzie ciężarówki mają problemy z pokonaniem wzniesień.

Jak powiedział PAP rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski, trudna jest sytuacja na terenie całej Kotliny Kłodzkiej, zwłaszcza na trasach lokalnych, gdzie jezdnie pokryte są grubą warstwą zajeżdżonego śniegu.

_ - Obecnie drogi nie są zablokowane, ale ruch został mocno spowolniony. Na krajowej ósemce problemy mają zwłaszcza kierowcy samochodów ciężarowych, którzy próbują pokonać strome wzniesienia. Apelujemy do wszystkich podróżujących o zachowanie ostrożności _ - mówił rzecznik.

Synoptycy ostrzegają, że opady śniegu, momentami dość intensywne, mogą występować w rejonie Sudetów i na Przedgórzu Sudeckim aż do wtorkowego popołudnia. Miejscami może spaść nawet do 30 cm białego puchu. W regionie Wrocławia i Wałbrzycha spodziewane są z kolei opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu, które mogą powodować powstanie gołoledzi.

wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)