Notowania

pucz w egipcie
18.07.2013 07:25

Ataki na policjantów w Egipcie

Do pierwszego ataku doszło przed komisariatem w Al-Arisz, gdzie policjanta zastrzelili napastnicy, jadący samochodem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Apaimages/Polaris/East News)

Trzech egipskich policjantów zginęło dziś w nocy w prowincji Synaj Północny w trzech oddzielnych atakach przeprowadzonych przez uzbrojonych napastników - poinformowały źródła lekarskie i w siłach bezpieczeństwa.

Do pierwszego ataku doszło przed komisariatem w Al-Arisz, gdzie policjanta zastrzelili napastnicy, jadący samochodem. Drugi policjant zginął przed swoim domem w tym samym mieście, a trzeci przed komisariatem w Szejk Zuweid.

Od 3 lipca, kiedy to armia odsunęła prezydenta Mohammada Mursiego od władzy, na półwyspie Synaj wzrosła liczba napaści na policję, wojsko i cywilów.

We wtorek wieczorem sześciu żołnierzy i dwóch cywilów zostało rannych w ataku z użyciem granatnika przeciwpancernego w mieście Rafah, przy granicy ze Strefą Gazy.

Na półwyspie Synaj, który zamieszkany jest głównie przez beduinów, swoją bazę mają islamskie grupy bojowe. Ostatnio zapowiedziały one kolejne ataki w tym regionie i wezwały wiernych do walki.

Armia ogłosiła, że nasili nadzór nad półwyspem, który znajduje się w pobliżu Kanału Sueskiego. We wtorek do Al-Arisz przybyły pierwsze dodatkowe siły, składające się z ok. 20 pojazdów opancerzonych.

Czytaj więcej o sytuacji w Egipcie w Money.pl
Egipska armia szykuje ofensywę na Synaju Przedstawiciele armii poinformowali, że wojsko chce wysłać na pustynny Półwysep Synaj czołgi i myśliwce.
Na egipskich ulicach znowu polała się krew Zwolennicy byłego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego starli się z siłami bezpieczeństwa - poinformował szef służb ratowniczych Mohammed Sultan.
W Egipcie traktują tłum gazem łzawiącym To pierwsza tak gwałtowna konfrontacja z udziałem stronników wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego byłego szefa państwa w ciągu tygodnia.
Tagi: pucz w egipcie, egipt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz