Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Australia: Linie Qantas: Kolejna usterka w silnikach Airbusa

0
Podziel się:

Podczas przeglądu silników w samolotach Airbus 830 linii lotniczych
Qantas odkryto niepokojący wyciek oleju; poza tym wciąż nieznane są przyczyny niedawnych awarii w
dwóch samolotach tego towarzystwa - podał w poniedziałek szef linii Alan Joyce.

bEKafnIR

Podczas przeglądu silników w samolotach Airbus 830 linii lotniczych Qantas odkryto niepokojący wyciek oleju; poza tym wciąż nieznane są przyczyny niedawnych awarii w dwóch samolotach tego towarzystwa - podał w poniedziałek szef linii Alan Joyce.

Podczas weekendu inżynierowie Qantas przeprowadzili ośmiogodzinny przegląd wszystkich silników firmy Rolls Royce w Airbusach. W trzech z nich odkryli niepokojący wyciek oleju.

"Sprawdzamy, co mogło spowodować wyciek. To nowe maszyny i nowe silniki, taka sytuacja nie powinna więc mieć miejsca" - powiedział szef Qantas Alan Joyce.

bEKafnIT

Zapewnił też, że samoloty nie wystartują, dopóki nie zostanie wyjaśniona przyczyna awarii. "Jest wiele możliwych przyczyn. Naszym zdaniem to mogła być kwestia materiału lub konstrukcji" - dodał.

Towarzystwa lotnicze Lufthansa i Singapore Airlines, w których również latają Airbusy 830 z silnikami Rolls Royce'a, wznowiły loty po ukończeniu przeglądów.

W czwartek maszyna A380 linii Qantas z 466 osobami na pokładzie, tuż po starcie z Singapuru, miała poważne problemy z silnikiem, który w ich efekcie rozpadł się. Kawałki konstrukcji spadły z wysokości 2000 metrów na indonezyjską wyspę Batam. Maszyna na trzech silnikach zawróciła do Singapuru i tam lądowała awaryjnie.

Dzień później sytuacja powtórzyła się z Boeingiem 747 tych samych linii. Obie maszyny wyposażone są w silniki brytyjskiego Rolls Royce'a. (PAP)

bEKafnIZ

akl/

7654151 7654081 arch.

bEKafnJu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)