Notowania

wiadomości
05.09.2012 14:10

Australia: Matka dwanaściorga dzieci urodziła pięcioraczki

W Australii matka dwanaściorga dzieci urodziła pięcioraczki. 48-letnia kobieta oraz dwie dziewczynki i dwóch chłopców czują się dobrze; piąte dziecko, dziewczynka, zmarło wkrótce po urodzeniu - napisał w środę niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" (SZ).

Podziel się
Dodaj komentarz

*W Australii matka dwanaściorga dzieci urodziła pięcioraczki. 48-letnia kobieta oraz dwie dziewczynki i dwóch chłopców czują się dobrze; piąte dziecko, dziewczynka, zmarło wkrótce po urodzeniu - napisał w środę niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" (SZ). *

Dzieci przyszły na świat we wtorek w wyniku cesarskiego cięcia. Przy operacji asystował zespół lekarski liczący 30 osób. Rzecznik szpitala Monash Medical Centre w Clayton na przedmieściach Melbourne, gdzie odbył się poród, zapewnił, że 48-letnia kobieta nie brała leków hormonalnych, a jej ciąża nie była wynikiem sztucznego zapłodnienia.

Pięcioraczki urodzone w wyniku naturalnej ciąży przypadają statystycznie raz na 55 milionów kobiet. Ostatnie pięcioraczki urodziły się w Australii w 1980 roku, jednak wtedy wszystkie noworodki zmarły.

Jak podkreśla "SZ", matka pragnie zachować anonimowość. Wiadomo o niej tylko, że miała już wcześniej dwanaścioro dzieci. Po ostatnim porodzie jej rodzina stała się jedną z najliczniejszych w Australii.

Margaret Pitts, Australijka, która wychowała 12 dzieci, w tym trzy pary bliźniaków, ostrzegła kobietę na łamach "SZ" przed czekającymi ją trudnościami. Na same pieluchy trzeba wydać 5500 australijskich dolarów (4500 euro) rocznie - powiedziała Pitts. (PAP)

lep/ ro/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz