Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Austria: Atak zimy spowodował zakłócenia w transporcie

0
Podziel się:

Pierwszy w tym sezonie atak zimy w Austrii spowodował w czwartek i piątek
znaczne zakłócenia w ruchu samochodowym i kolejowym oraz lokalne awarie energetyczne -
poinformowały austriackie media.

bEsvwbPF

Pierwszy w tym sezonie atak zimy w Austrii spowodował w czwartek i piątek znaczne zakłócenia w ruchu samochodowym i kolejowym oraz lokalne awarie energetyczne - poinformowały austriackie media.

Zawalone pod ciężarem mokrego śniegu drzewa pozrywały w wielu miejscach trakcję elektryczną i zablokowały tory na liniach kolejowych w kraju związkowym Tyrol. Czasowo wstrzymano kursowanie pociągów m.in. na trasie z Innsbrucku do przełęczy Brenner na granicy z Włochami oraz na wybiegających z Innsbrucku na zachód i wschód odcinkach głównej austriackiej równoleżnikowej magistrali kolejowej.

Na całej długości prowadzącej z Innsbrucku na Brenner autostrady A13 wskutek opadów śniegu utknęło wiele samochodów z letnimi oponami. Zwalone drzewa zablokowały kilka wjazdów na tę autostradę. Zamknięto również szereg lokalnych dróg w górskich regionach Tyrolu.

bEsvwbPH

Ze względu na panującą w Innsbrucku gołoledź policja wezwała jego mieszkańców do korzystania ze środków komunikacji zbiorowej.

Około 22 tysięcy gospodarstw domowych w blisko 50 miejscowościach Tyrolu było w piątek rano pozbawionych prądu. Żywioł odciął dopływ energii do 327 stacji transformatorowych.

Według meteorologów obecne kłopoty są skutkiem obniżenia się granicy, powyżej której pada śnieg, do 400-500 metrów nad poziomem morza. Prognozy przewidują rychłe ustanie opadów i wzrost temperatury. (PAP)

dmi/ ap/

bEsvwbPN

14778983 14779099 14779239 14779592

bEsvwbQi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)