Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Austria: Otoczony przez policję zabójca popełnił samobójstwo

0
Podziel się

Otoczony przez policję w swym gospodarstwie rolnym w Dolnej
Austrii mężczyzna podejrzewany o kłusownictwo, który zastrzelił wcześniej 4 osoby, popełnił
samobójstwo - poinformowała w środę nad ranem policja.

bEqHJfrF

Otoczony przez policję w swym gospodarstwie rolnym w Dolnej Austrii mężczyzna podejrzewany o kłusownictwo, który zastrzelił wcześniej 4 osoby, popełnił samobójstwo - poinformowała w środę nad ranem policja.

Funkcjonariusze elitarnego szturmowego oddziału policji Cobra odnaleźli spalone zwłoki w domu mężczyzny, w jego gospodarstwie odległym o 90 km na zachód od Wiednia, w pobliżu miejscowości Grosspriel.

Według policji, były to zwłoki poszukiwanego, zidentyfikowanego jako 55-letni Alois Huber, z zawodu biznesmen posiadający małą firmę transportową.

bEqHJfrH

Jak poinformował rzecznik policji Dolnej Austrii Roland Scherscher, przy próbie sforsowania przez funkcjonariuszy drzwi do domu mieszkalnego wybuchł ogień. "Po stłumieniu ognia odnaleziono spalone zwłoki mężczyzny" - powiedział Scherscher.

Oblężenie gospodarstwa należącego do Hubera trwało we wtorek prawie 5 godzin. Zmobilizowano znaczne siły, w tym 200 policjantów i 135 członków formacji Cobra, trzy pojazdy opancerzone i śmigłowce wojskowe.

Dramat rozpoczął się w nocy z poniedziałku na wtorek w rejonie miejscowości Annaberg, gdzie policja usiłowała zatrzymać Hubera podejrzewanego o uprawianie od wielu lat kłusownictwa. Jednak Huber zastrzelił trzech funkcjonariuszy i kierowcę karetki pogotowia, po czym uciekł i zabarykadował się w swoim gospodarstwie rolnym.

Według austrackiej agencji prasowej APA, Huber otworzył ogień do próbujących go zatrzymać funkcjonariuszy, ciężko raniąc jednego z nich. Policjant zmarł dwie godziny później w szpitalu. Kłusownik ostrzelał też wezwaną do rannego karetkę pogotowia, zabijając kierowcę i raniąc drugiego policjanta.

bEqHJfrN

Później uciekał pieszo. Kilka kilometrów dalej natknął się na policyjny radiowóz i znów zaczął strzelać. Zabił policjanta i uciekł radiowozem policyjnym, biorąc kolejnego policjanta jako zakładnika. Jego także zabił; zwłoki znaleziono w porzuconym radiowozie. Mężczyzna zabarykadował się w swoim gospodarstwie rolnym, gdzie otoczyła go policja. (PAP)

jm/

14599528 14599321 14599027 arch.

bEqHJfsi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)