Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Austria: Ratownicy dotarli do jednego z polskich alpinistów

0
Podziel się:

#
wg ratownictwa górskiego, ratownicy dotarli do jednego z Polaków, akcja ratunkowa trwa
#

# wg ratownictwa górskiego, ratownicy dotarli do jednego z Polaków, akcja ratunkowa trwa #

31.10. Innsbruck (PAP) - Ekipa austriackich ratowników górskich dotarła w niedzielę o godz. 18.30 do jednego z trzech polskich alpinistów, którzy popadli w tarapaty na Grossglockner - najwyższym szczycie Austrii - poinformowała PAP służba ratownictwa górskiego w Kals.

Akcję ratunkową, rozpoczętą krótko po południu, utrudnia zła pogoda, która uniemożliwiła skorzystanie ze śmigłowca. Wieje silny wiatr i pada śnieg. Do Polaków zmierza 16 ratowników górskich i lekarz. Peter Ladstaetter ze stacji ratownictwa w Kals powiedział PAP, że akcja ratunkowa może potrwać nawet całą noc.

Nie ma jeszcze informacji o okolicznościach, w jakich polscy alpiniści popadli w tarapaty. Agencja APA informowała, że jeden z nich odniósł jakieś obrażenia, ale szczegółów brak. Nic też nie wiadomo o stanie Polaka, do którego dotarli już ratownicy. Według wcześniejszych doniesień, alpinistów zlokalizowano w pobliżu szczytu, na wysokości 3,6-3,7 tys. metrów.

W stacji ratownictwa górskiego w Kals powiedziano PAP, że o kłopotach trzech kolegów powiadomili inni polscy alpiniści z kilkunastoosobowej grupy, którzy zeszli bezpiecznie.

Grossglockner (3797 m) jest najwyższym szczytem Austrii; znajduje się w Wysokich Taurach (Alpy Wschodnie).(PAP)

az/ kar/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)