Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Austria: Ruby kłopotliwym gościem na Balu w Operze

0
Podziel się

Austriacy nie ukrywają zakłopotania - ekstrawagancki przedsiębiorca
Richard Lugner zaprosił na tegoroczny bal w Operze Wiedeńskiej (3 marca) pannę Ruby, o której
głośno jest dziś we Włoszech w związku z premierem Silvio Berlusconim i jego "bunga bunga".

bEgzchat

Austriacy nie ukrywają zakłopotania - ekstrawagancki przedsiębiorca Richard Lugner zaprosił na tegoroczny bal w Operze Wiedeńskiej (3 marca) pannę Ruby, o której głośno jest dziś we Włoszech w związku z premierem Silvio Berlusconim i jego "bunga bunga".

Berlusconi jest podejrzany o to, że na przyjęcia, organizowane w jego prywatnej rezydencji zapraszał Ruby, która świadczyła usługi seksualne, i to w czasie, gdy była jeszcze niepełnoletnia. Czeka go za to proces.

Ruby ma podobno wystąpić w Wiedniu na konferencji prasowej oraz rozdawać autografy. Lugner zapewnia, że Ruby jest piękną kobietą, która wcale nie była prostytutką, a jedynie pracowała w agencji towarzyskiej.

bEgzchav

Desiree Treichl-Strgkh, organizatorka Balu w Operze - najbardziej prestiżowego wydarzenia towarzyskiego w Wiedniu - ma na ten temat zupełnie inne zdanie. Uważa, że zaproszenie Ruby jest wielką niezręcznością, czymś zawstydzającym i smutnym, że świadczy o braku szacunku. Przyznaje, że nie można już w tym roku odebrać Lugnerowi loży w Operze, ale nie wyklucza, że w przyszłym roku nie będzie go brać pod uwagę...

Dyrektor programowy austriackiej telewizji publicznej ORF Wolfgang Lorenz zaapelował nawet do swych współpracowników, żeby podczas balu nie zapraszali Ruby przed kamery i w ogóle "traktowali ją marginalnie".

Silvio Berlusconi ma stanąć przed sądem 6 kwietnia. W składzie sędziowskim będą same kobiety. Dochodzenie wszczęte przez prokuraturę w Mediolanie dotyczyło korzystania z usług nieletnich prostytutek, także Ruby, podczas przyjęć organizowanych w prywatnej rezydencji szefa rządu.

Drugi element tego śledztwa to nadużycie urzędu, za jakie prokuratorzy uważają interwencję premiera na posterunku policji, w wyniku której Ruby, córka marokańskich imigrantów, została zwolniona. Trafiła tam w związku z podejrzeniem o kradzież. Na posterunek zadzwoniono w imieniu premiera, prosząc policjantów, aby zwolnili Ruby, ponieważ jest krewną prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka.

bEgzchaB

Lugner zapewnia, że do żadnego skandalu na Balu w Operze nie dojdzie i że Ruby "będzie się dobrze zachowywać". Na przyszły rok przedsiębiorca zapowiada pojawienie się w Operze w towarzystwie "dwukrotnej zdobywczyni Oscara". (PAP)

az/ ala/

Int.

bEgzchaW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)