Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Automaty z nową książką Murakamiego staną na polskich dworcach

0
Podziel się

Automaty, w których przedpremierowo będzie można kupić nową powieść Haruki
Murakamiego, staną we wtorek na dworcach w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. Wydarzenie to, jak
zapowiada wydawnictwo Muza, ma się stać zlotem polskich fanów pisarza.

bEpXQqZN

Automaty, w których przedpremierowo będzie można kupić nową powieść Haruki Murakamiego, staną we wtorek na dworcach w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. Wydarzenie to, jak zapowiada wydawnictwo Muza, ma się stać zlotem polskich fanów pisarza.

5 listopada o 17 -tej na dworcach w trzech polskich miastach: w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu staną nietypowe urządzenia - automaty, w których zamiast napojów czy słodyczy będzie można kupić najnowszą powieść Haruki Murakamiego "Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa". Czytelnicy będą mogli w nich kupić książkę wcześniej niż w księgarniach. "Polscy miłośnicy Murakamiego już czekają na to wydarzenie - ma się ono stać pierwszym nieoficjalnym zlotem fanów pisarza" - zapowiada wydawnictwo Muza.

"Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa" to książka o życiowej podróży, poszukiwaniu tożsamości i prawdy o swojej przeszłości. Haruki Murakami, od kilku lat faworyt do otrzymania literackiej Nagrody Nobla, wraca w powieści do realistycznego stylu docenionego przez czytelników w "Norwegian Wood". Książka w Japonii w ciągu doby stała się bestsellerem, osiągając sprzedaż 600 tysięcy egzemplarzy. W ciągu tygodnia od premiery książki rozszedł się jej półtora milionowy nakład.

bEpXQqZP

"To pierwsza tego rodzaju premiera książki w Polsce, która nawiązuje swoją formą do fascynacji technologicznych japońskiej kultury, a miejscem usytuowania - do treści książki. Główny bohater powieści jest inżynierem dworców i często obserwuje odjeżdżające pociągi. Na fanów, którzy jako pierwsi kupią książki autora, czekają wyjątkowe gadżety związane z twórczością pisarza" - zapowiada Muza.

Z okazji premiery nowej książki już od 3 listopada czytelnicy będą mieli możliwość ściągnąć darmową aplikację Murakami Notes, przeznaczoną na systemy iOS i Android. Murakami Notes to wyjątkowa aplikacja, która pozwala na wykonywanie codziennych notatek, którym towarzyszą cytaty z książek Murakamiego. Przy każdej nowej notatce użytkownik poznaje cytat z jednej z jego powieści.

Haruki Murakami urodził się w Kioto w 1949 roku. Ukończył Wydział Literatury na Uniwersytecie Waseda w Tokio. W latach 1974-1981 prowadził klub jazzowy. Zadebiutował w 1979 roku. Trylogię składającą się z "Hear the Wind Sing", "Pinball" i "Przygody z owcą" uhonorowano nagrodą im. Nomy dla pisarzy młodego pokolenia. Następne książki: "Koniec Świata i Hard-boiled Wonderland", "Norwegian Wood", "Tańcz, tańcz, tańcz" , "Na południe od granicy, na zachód od słońca" ugruntowały pozycję Murakamiego jako pisarza, a także przyniosły mu sławę na Zachodzie, głównie w Stanach Zjednoczonych. Murakami jest także autorem takich książek jak "Kafka nad morzem", "Po zmierzchu", "O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu", a także trzech zbiorów opowiadań. Od trzech lat nazwisko Murakamiego znajduje się na szczytach zakładów firm bukmacherskich przed przyznaniem literackiej nagrody Nobla. (PAP)

aszw/ abe/

bEpXQraq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)