Notowania

wypadek
14.07.2012 11:28

Autostrada A1 była zablokowana po wypadku

Autostrada A1, w kierunku Gdańska była zablokowana przez trzy godziny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Cezary Okupski/CC/Flickr)

[aktualizacja: 13:53]

*Autostrada A1, która w sobotę przed południem została zablokowana w kierunku Gdańska, jest już przejezdna. W zdarzeniu, do którego doszło w miejscowości Rębielcz, ucierpiało sześć osób, w tym dwie zostały poparzone. *

Jak poinformowała PAP Marzena Szwed-Sobańska z komendy policji w Pruszczu Gdańskim, do zdarzenia doszło, gdy auto osobowe, w którym prawdopodobnie pękła opona, najechało na grupę osób pracujących przy nawierzchni autostrady.

_ - Pracownicy tej firmy podgrzewali masę bitumiczną potrzebną do wykonania prac, używali gazu. Po tym, jak osobowa toyota wjechała na teren prowadzonych robót, doszło do zapłonu i w ogniu stanęły dwa auta dostawcze należące do firmy wykonującej naprawę autostrady _ - wyjaśniła Szwed-Sobańska.

Dodała, że w wypadku ucierpiało sześć osób: dwóch pasażerów toyoty oraz czterech pracowników drogowych.

Tomasz Szeliga z Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Gdańsku poinformował PAP, że dwa dostawcze auta spłonęły niemal doszczętnie, a wśród osób poszkodowanych dwie zostały poparzone. Autostrada A1 była zablokowana w kierunku Gdańska przez trzy godziny.

Tagi: wypadek, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz